Вівторок, 18 червня 2024

Патріарх Йосиф Сліпий. 120 років від дня народження

1892 - 2012 

{xtypo_info}З ініціативи Фундації "Справа Патріарха Йосифа" та Управління Тернопільсько-Зборівської єпархії{/xtypo_info}

 

1
2
3
4
5
10
6_2
7
8
9
11
12
14
15
17
6_1

 

Патріарх Йосиф Сліпий "ЗАПОВІТ"

 

Читає п.Олег Герман. Запис - Мультимедійна Студія "Свічадо"

{xtypo_warning} Для завантаження натисніть праву кнопку мишки і виберіть: Зберегти посилання як...   {/xtypo_warning}

 

{xtypo_info}Патріарх Йосиф (Сліпий), Верховний Архиєпископ, Кардинал і Митрополит (1944-1984).{/xtypo_info}

 Народився 17 лютого 1892 р. в селі Заздрість у сім'ї Івана Коберницького-Сліпого й Анастасії Дичковської на Тернопільщині. Закінчив народну школу в рідному селі та гімназію в Тернополі. Вивчав богослов'я у Львові, відтак закінчив філософські і богословські студії в Інсбруку (Австрія).

 30 вересня 1917 року Митрополит Андрей Шептицький висвятив його на священика. Після цього він знову поїхав на навчання до Інсбрука, де дістав ступінь доктора теології. З Інсбрука переїхав на навчання до Рима, де дістав ступінь „Магістер Аґреґатус”.

 З 1922 року викладав догматику у Львівській духовній семінарії. Наприкінці 1925 року призначений ректором цього закладу, а в 1929 році – новоствореної Богословської академії. У 1939 році Митрополит Андрей висвятив о. Йосифа на єпископа з правом наступництва. 1 листопада 1944 року, після смерті Митрополита Андрея, перейняв провід Української Греко-Католицької Церкви.

 11 квітня 1945 року був заарештований більшовиками і засуджений на 8 років каторги і примусової праці в Сибіру. Після закінчення цього терміну, без жодної причини засуджений вдруге на невизначений термін. У 1957 році засуджений втретє – на сім років каторжний робіт. Завдяки втручанням Папи Івана XXIII та президента США Кенеді його було звільнено у 1963 році для участі у Другому Ватиканському Соборі.

 Упродовж наступних двадцяти років Патріарх Йосиф намагався активізувати життя Української Греко-Католицької Церкви на Заході. Він заснував Український Католицький університет і збудував Церкву Святої Софії в Римі. Написав багато наукових праць, декотрі мають двадцять томів.

 Помер 1984 року. У 1992 році його останки перевезли до Львова, де вони, за участю понад мільйона вірних, були поховані в Архикатедральному соборі Святого Юра.

{xtypo_info}За матеріалами офіційного сайту УГКЦ{/xtypo_info}

 

{xtypo_alert}Складаємо подяку за реалізацію проекту меценатам:{/xtypo_alert}

Вельм. п. Роману Йосиповичу Заставному, а також

Українській Католицькій парафії свв. Володимира та Ольги в Чикаго (США)

(заснована Блаженнішим Патріархом Йосифом Сліпим)