Вівторок, 18 червня 2024

Радіо "СВІТАНОК"


rsvit

Радіо “СВІТАНОК” засновано 3.03.2002 року з благословення світлої пам'яті владики Михаїла Сабриги. Саме цього дня на радіо «Українська Хвиля» (101,1 FM) уперше відбулася пряма трансляція Божественної Літургії з тодішнього катедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, яку слухали тисячі вірних.

Згодом, окрім трансляцій Божественних Літургій з коментарем, звучали спільні молитви, роздуми над Святим Письмом - таким був на початках формат радіо «Світанок».

Засновниками радіо були шеф-редактор «Тернопільської газети» Григорій Бурбеза, парох катедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Тернополя о. Андрій Говера та директор радіо «Українська Хвиля» (101,1FM) Юрій Фартушняк. Відповідальним за проект було призначено о. Володимира Сампару.

Недільні ефіри розпочиналися о 8-й годині трансляцією Божественної Літургії, основні частини якої коментували о. Володимир Сампара та Анна Мелимука. Для тих, хто не міг бути присутнім у неділю в церкві, для людей хворих і немічних це був справжній порятунок, адже вони могли слухати Боже Слово у себе вдома...

Інтерактивні прямі ефіри, спільні молитви із радіослухачами, теплі відгуки, безліч листів надихнули керівництво спільного проекту збільшити кількість годин на тиждень в ефірі до чотирьох (дві години у суботу та дві - у неділю).

 

Отож, з червня 2002 року радіо «Світанок» виходило в ефір двічі на тиждень.

Радіоефір доповнили тематичні розділи «Роздуми над важливим», «Сходинами Церкви», «Лірична сторінка», «Світ дитячої Біблії», «Новини», «Світло надії» тощо.

Передачі готувалися в умовах нелегкої і наполегливої праці. Ефіри проводили волонтери, трансляції велися з Будинку культури «Оріон», де на той час була розташовувалась студія «УХ-радіо».

Організатори заснували телефон довіри, певний час також виходила газета «Живе Слово», видавництво якої за браком коштів були змушені призупинити у 2011 році.

 

Із збільшенням кількості волонтерів (радіо працювало і працює на засадах волонтерської праці) почали урізноманітнювати й радіоефір, створювати нові передачі: «Історія Церкви» (2007), «Мова - дзеркало душі» (2007), «Християнське Тернопілля» (2007), «У ритмі серця» (2007), «Святі, про яких ми не знаємо» (2009), «Духовні перлини східних отців» (2010) та інші.

 

З 2010-го передачі радіо «Світанок» почали транслюватися у записі.

29 червня 2011 року радіо перейшло на свою студію. Завдяки пожертвам радіослухачів придбано мікрофон та необхідну апаратуру.

Перші передачі на власній апаратурі записали 2 серпня 2011 року.

Нині редакція радіо «Світанок» знаходиться у центрі Тернополя, в приміщенні архиєпархіального управління, що на вулиці Січових Стрільців, 6а.

 

Від березня 2013 року - керівник Анатолій Старуселець.

Радіо «Світанок» існує лише завдяки добровільним пожертвам своїх радіослухачів.

Упродовж багатьох років колектив “Світанку” несе Добру Новину людям через різноманітні передачі, проводить зустрічі з цікавими людьми, які діляться своїми пошуками Бога і свідченням християнської віри.

 

З листопада 2019 року радіо "Світанок" змінило формат мовлення і тепер працює в режимі онлайн радіостанції.

Офіційна веб-сторінка - www.radiosvitanok.org.ua.

Слухати онлайн можна за посиланням.