Неділя, 14 квітня 2024

У Тернополі відбулася зустріч для учителів католицьких шкіл

m25s16Школам найбільш необхідна спільна праця, аби учень пізнав самого себе, свої таланти, здобував нові вміння, зрозумів свої мрії і навчився їх втілювати. Так вважає отець  Войцех Змудзінські, який приїхав в Тернопільську школу-колегіум імені Йосипа Сліпого. Священик з Польщі в Тернополі вже вдруге, він проводить формаційні зустрічі для вчителів католицьких шкіл, під час яких обговорюють основи християнської освіти, католицьку школу як спільноту, методи проблемного навчання.

Вчителі католицьких шкіл Тернопільщини: з колегіуму для дівчат “Знамення”, що в Зарваниці, школи-колегіуму імені Йосипа Сліпого в Тернополі, колегіуму Святого Йосафата в Бучачі та школи Пресвятої родини в селі Озерна на формаційних зустрічах говорили про основи християнської освіти, про важливість прийняття рішень. Для католицьких шкіл це дуже важлива тема, каже о. Войцех Змудзінські, який вже вдруге приїхав у Тернопіль з Польщі. Бо в саме таких школах готують людей, які в майбутньому мають приймати важливі рішення.

- Будемо говорити про те, що школа, то є спільнота, яку маємо спільно збудувати. І не підручники чи визначення є найважливішими, а найважливіше є те, що молода людина в школі переживе. Чи полюбить навчання, так щоб самостійно решту життя вчитися самому, – розповідає директор центру навчання лідерів та вихователів “Аррупе” о. Войцех Змудзінські.

Вчителі спільно з отцем Войцехом говорили про католицькі школи як спільноти.

- Часто забуваємо, що школа народжується з наших власних мрій, перетворюємо її в бюрократію, мучимо дітей, а маємо навчити ентузіазму до життя і до праці. Сподіваємося, що ці католицькі школи, які тут є таку молодь готують, – каже о. Войцех.

- Особливістю навчання в нашому закладі є те, що ми пробуємо пов’язувати кращі традиції християнського шкільництва, які ми бачимо в країнах європейських, переносимо сюди найкращий досвід того шкільництва тут, щоб учнів, яких ми маємо, ми могли не тільки якісно навчати, а також виховувати основи християнських цінностей, – говорить духовний провідник “Школи-колегіуму Патріарха Йосифа Сліпого” отець Володимир Демчук.

 

TV4

 

Отець Володимир Демчук, духовний провідник «Школи-колегіуму Патріарха Йосифа Сліпого» прокоментував подію так:

-          30 жовтня в «Школі-колегіумі Патріарха Йосифа Сліпого» в м. Тернополі відбулася остання в цьому році духовно-формаційна зустріч для вчителів католицьких шкіл Тернопільсько-Зборівської митрополії. В цій зустрічі прийняли участь вчителі наших шкіл християнського спрямування, а саме Бучацького колегіуму ім. cв. Йосафата, колегіуму «Знамення» із Зарваниці, вчителі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Озерна та «Школи-колегіуму Патріарха Йосифа Сліпого» у Тернополі.

Такі духовно-формаційні курси організовані Патріаршою комісією у справах освіти та виховання УГКЦ для духовного та професійного зростання педагогічних працівників християнських шкіл.

Доповідачем на цьому семінарі був о. ВойцехЖмудзіньскі SJ, директор центру навчання лідерів та вихователів «Аррупе» з Варшави.

Під час навчання обговорювалися теми: «Основи християнської освіти», «Католицька школа, як спільнота» та «Метод проблемного навчання». Всі доповіді були наповнені живими прикладами з шкільного життя, яке о. Войцех добре знає, оскільки багато років був директором католицької школи. Учасникам таких духовно-формаційних зустрічей буде видано сертифікат міжнародного зразка від центру «Аррупе».