16807812 410501482616603 119795059287680953 nСьогодні, 17 лютого, у Заздрості, родинній садибі Патріарха Йосифа, відбулася Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди 125-ліття від дня його народження. Богослужіння очолив Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав. Йому співслужив Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк) та інші члени Синоду Єпископів УГКЦ.

"Ми сьогодні соборно прибули до дому, де 125 років тому прийшов на світ Великий учитель і святитель нашої Церкви - Патріарх Йосиф Сліпий. У цій урочистій Літургії ми прагнемо подякувати за дар Великого мужа, провідника й учителя нашої Церкви й нашого народу, за дар етнарха, батька народу, який в часи переслідувань був його одиноким голосом. Прагнемо вклонитися цій святій подільській землі, цьому віруючому народу, який зродив, передав віру цьому Великому мужеві", - такими словами розпочав своє проповідницьке слово Глава і Отець Блаженніший Святослав на Архиєрейській Божественній Літургії з нагоди 125-ліття від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого в каплиці музейно-меморіального комплексу «Рідна хата» у Заздрості на Тернопільщині.

Повний запис Святої Літургії [відеосюжет]:

Такими словами розпочав своє проповідницьке слово Глава і Отець Блаженніший Святослав на Архиєрейській Божественній Літургії з нагоди 125-ліття від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого в каплиці музейно-меморіального комплексу «Рідна хата» у Заздрості на Тернопільщині.

Участь в богослужінні взяли також:  Архиєпископ Ігор, Митрополит Львівський, Архиєпископ Володимир, Митрополит Івано-Франківський, владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії, владика Володимир, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії, владика Теодор, Єпископ-помічник Тернопільської архиєпархії, владика Богдан, Адміністратор Патріаршої курії, владика Йосафат, Екзарх Луцький, владика Василь, Єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії, владика Гліб, Апостольський візитатор для українців в Італії та Іспанії, владика Борис, Єпарх єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії.

Глава Церкви до проповідницького слова також  запросив «особливу людину, на голові, якого лежали святительські руки Патріарха Йосифа, бо він отримав Тайну священства з його рук»: «Це особа, яка будучи молодим американцем, вступила до спільноти монахів-студитів в Римі, яку відродив Патріарх, бо усвідомлював, що без справжнього східного монашого подвигу не може бути твердого церковного коріння. Це особа, яка співпрацювала із Патріархом, зокрема в останній період його життя, як духівник колегії Святої Софії в Римі. Його особу Синод єпископів УГКЦ визначив відповідальним за цей ювілейний рік, присвяченій 125-річчю народження Патріарха. Це владика Гліб, який сьогодні є батьком наших людей  у Великобританії та Ірландії».

unnamed 2 13 700x525

17 02 17 2

Пояснюючи євангельський уривок, владика Гліб зазначив, що лишень тоді, коли ми шукаємо Бога, ми можемо пізнати Правду. «Потрібно жити згідно тієї Правди, якою є Бог. Нам потрібно також боротися проти всякої неправди. За це ми можемо бути переслідувані і висміяні», - наголосив він. За його словами,  Патріарх Йосиф завжди шукав правди. Ще молодим, він прагнув стати священиком і науковцем, а коли вже виховував студентів, то навчав, що тільки після молитви можливою є наука. «Це стосується нас усіх, бо нам всім потрібно вчитися, удосконалюватися в тому, що робимо, бо так робив Патріарх,  який вчився і в Австрії, і в Римі, - вів він далі. - Він вважав, що потрібно їздити по світі, аби пізнавати, бо подорожі виховують, відкривають нові горизонти».  Тому й мото університету, який він заснував в Римі УКУ було - «Істина і любов науки збирає в розсіяні сущих». Цей напис в Римі і сьогодні розміщений на будівлі УКУ. «Патріарх Йосиф не лише шукав, а й жив правдою. З розповідей відомо, що він був дуже строгою людиною. Ми, коли чули його кроки по коридорі, то були дуже обережні. Чому він був строгим? Це не була якась злоба чи злість, а тому, що він завжди шукав правди, жив нею і був безкомпромісний. Він завжди працював над собою для своєї Церкви», - зауважив проповідник. Єпископ підкреслив, Патріарх підніс ідеал патріархату для УГКЦ, заснував те, що було мрією митрополита Андрея Шептицького - УКУ в Римі. «У всіх ділянках він був батьком, учителем, провідником,  етнархом. Він витривав у правді, не зважаючи на всі труднощі і проблеми.  Цією Літургією і цим ювілейним роком ми прагнемо прославити нашого Господа, який дав нам цю велику людину. Ми щасливі через те, що є близькими до цієї унікальної особистості, яку Бог дає раз на кількасот років. За прикладом Патріарха Йосифа візьмімо собі до серця слова святого Івана Богослова: «Пізнаймо правду, жиймо у правді  і витриваймо у правді», - завершив владика Гліб. 

unnamed 3 12 700x525

Департамент інформації УГКЦ

світлини teren.in.ua