Великодні свята у Плебанівці святкували з гаївками

Доброю традицією для вірних парафії св. Івана Богослова в селі Плебанівка (Теребовлянський деканат) стало впродовж Великодніх проводити гаївки. Цьогоріч свято пройшло під назвою «Хай дзвенить гаївка, як колись дзвеніла в ній краса і радість, і весняна сила».

e1

З часу освячення новозбудованої церкви св. Івана Богослова парафію села очолив молодий, ініціативний священик отець Богдан Винницький. Отець Богдан підтримує проведення багатьох масових заходів, які організовуються в клубі, школі, дитячому садочку.

У програмі свята прозвучали гаївки: «Там за літом за лугом», «На широкім на плаю», «Жучок», «Кладочка», «Кривий танець». І дорослі і малі завзято брали участь у гаївкових іграх: «Ми голуба уловили», «Король по городу ходить», «Ремінець». Малеча грала ігри з писанками і крашанками, отримуючи «солодкі призи» від отця Богдана.

Сільський голова Володимир Козак привітав жителів села із найбільшим християнським святом Воскресіння Христового, подякував за проведення свята Великодньої гаївки ведучим Уляні Перхалюк, Назару Турковському, працівникам клубу, побажав усім присутнім здоров’я, миру, злагоди, добра, віри, надії, любові.

Цікаво, що до 1991 року у селі не було церкви. У 90-их роках відновлено і добудовано каплицю на хатках (місцева назва частини села). З ініціативи вихідця села Володимира Шенгери збудована у 2008 році ще одна каплиця, а у 2014 році громада села закінчила будівництво просторої церкви, яку завдяки розташуванню видно далеко за межами села.

e2

повідомила Уляна Перхалюк