У День матері сотні жінок-матерів прибули на прощу до Зарваниці

12-14 травня відбулася X ювілейна піша проща до Зарваниці спільноти «Матері в молитві», яка приурочена 150-річчю коронування ікони Зарваницької Матері Божої та 15-річчю створення спільноти у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії.

d1

Близько 900 жінок прибули до Марійського духовного центру, щоб подякувати за дар материнства, помолитися за своїх дітей, за добру долю для України. Учасниці та члени їхніх родин подолали пішки близько 50 кілометрів за два дні, у дорозі, незважаючи на дощ, тривала постійна молитва, жінки співали пісні, слухали духовні роздуми. Очолив паломництво духівник спільноти «Матері в молитві» у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії о. Василь Чамарник.

У п’ятницю, 12 травня, Владика Василій (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський благословив жінок на прощу. Розпочалася піша хода за участю зареєстрованих понад 600 учасників. Серед них: жінки-матері, батьки, діти та сивоголові бабці й дідусі.

Незважаючи на прикрі погодні умови та втому, всі паломники спільно із Єпископом Теодором стали до спільної вечірньої молитви ввечері, 13 травня. «Ми урочисто відкрили прощі в святому та чудотворному місці Зарваниці, - розповідає настоятель парафіяльного храму Зарваниці о. Володимир Топоровсткий. - Дуже символічним є те, що право відкрити прощі в цьому році отримали наші спільноти руху «Матері у молитві», які є невтомними молільниками та почитателями Пресвятої Богородиці».

Перед вечірньою молитвою відбулося представлення спільнот із різних парафій та концертна програма, яку жінки презентували для всіх прочан. Як підкреслює о. Володимир Топоровський, слід відзначити священиків та вірних Козівського деканату, які активно прийняли участь у проведенні прощі: надзвичайний спів церковного хору, духовий оркестр та молодь в національних строях, хлопці, які несли копію чудотворної ікони та дівчата, які стелили квіти перед Пресвятою Богородицею.

d2d3d4

прес-служба архиєпархії