«Не зраджуйте читачу-глядачу-слухачу на догоду владі» – порадили тернопільським журналістам

Уже друга професійна проща журналістів відбулася у Марійському духовному центрі «Зарваниці», що на Теребовлянщині.

18835972 452496515095337 5973149439931644393 n

Нагадаємо, 6 червня в Україні відзначають День журналіста. Тож з нагоди цього свята тернопільські представники ЗМІ започаткували традицію спільної молитви. Ідея такого заходу виникла у журналістки Тетяни Тарасенко торік. Тож у 2017-му Тернопільський прес-клуб спільно із Тернопільсько-Зборівською архиєпархією організували  прощу уже вдруге.

Спершу представники ЗМІ помолилися перед чудотворною іконою Зарваницької Богородиці, яку зберігають у парафіяльному храмі Покрови Божої Матері. Настоятель церкви отець Петро Пастух коротко розповів про історію образу Матері Божої, випадки зцілення після молитви біля неї. Окрім того, він провів обряд миропомазання і поблагословив журналістів на чесну працю, що йшла б лише на користь людям.

Після цього прочани відвідали Божественну Літургію. Із певних об’єктивних причин (усе керівництво архиєпархії поїхало у Київ, аби взяти участь у прощанні із владикою Любомиром Гузарем – прим.) Службу Божу очолив багаторічний керівник прес-служби Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці і духовний провідник студентів Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола Олег Харишин. І це було несподівано, але дуже приємно.

У кінці Служби Божої священик звернувся власне до журналістів із проханнями, побажаннями і настановами.

Згодом прочани пройшли Хресну дорогу. Супроводжував їх від стації до стації отець Микола Медюх – сотрудник Собору Матері Божої на території Марійського духовного центру.

Журналісти мені нагадують древніх пророків. Декого із них за правдиве слово навіть переслідували, але вони були чесними, – каже священик. – Тому намагайтеся говорити тільки правду. Не зраджуйте своєму читачу-глядачу-слухачу на догоду владі.

Сприяла прощі журналістів голова комісії в справах мирян Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Анна Зварич.

Нещодавно я зробила у «Фейсбуці» пост, де цитувала слова світлої пам`яті Блаженнійшого Любомира Гузара про працю журналіста і медіа, – каже вона. – Хотіла б їх тут повторити: «Якби Ісус Христос був тут, то Він би напевно писав на комп’ютері. Я так думаю…», «Сьогодні не бути присутнім у комунікаційному просторі — то самогубство», «Журналісти-католики… є апологетами правди, мають служити правді. Журналісти-католики мають бути добрими професіоналами», «Треба вміти говорити правду! Це – не лише розум чи здібність, це – християнська чеснота»…

Відвідали журналісти у неділю і храм Трійці – монастиря Святого Івана Хрестителя Студійського уставу. Відновили його нещодавно, але по суті монастир свою діяльність у Зарваниці не припиняв навіть за «совітів». Освячення місця під новий Свято-Троїцький монастир у нинішньому вигляді відбулося 11 липня 1993 р. неподалік цілющого джерела, на горі. Невдовзі там спорудили монастирський будинок і  дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці. Архітектор – Роман Сулик. Нині у монастирі – п’ятеро ченців

До речі, у Марійському духовному центрі «Зарваниця» готують до відкриття дві нових споруди – Будиночок Матері Божої і Гріб Господній. Тож незабаром прочани матимуть ще кілька місць, де їм не завадять молитися і шукати спокій для своєї душі.

18839367 452508168427505 5442810603129831399 n18813180 452505938427728 2422754286916367427 n

Віра Олександрович, teren.in.ua