Перспективи духовно-морального виховання у навчальних закладах Тернопілля: резолюції обласної конференції

9 червня в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти була проведена обласна конференція на тему духовно-морального виховання у навчальних закладах Тернопільщини.

18927254 1916848415240597 83012029 o

Присутні, серед яких Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Теодор (Мартинюк), обговорили стан духовно-морального виховання у дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах області та стан викладання предметів духовно-морального спрямування. Учасники конференції говорили про духовно-моральне виховання в контексті концепції нової української школи, механізми впровадження предметів духовно-морального спрямування у дошкільних, загальноосвітніх та вищих закладах освіти.

«Неможливо уявити науки без християнської науки. Предмет «Основи християнської етики» є надзвичайно важливий предмет, бо це - передавання цінностей. Вчитель повинен бути носієм цих цінностей і завжди знаходити до кожної дитини особистий підхід. Благаю вас не занедбуйте цього предмету», - сказав Владика Теодор.

Відтак прозвучали доповіді. Про механізми впровадження предметів духовно-морального спрямування у закладах освіти говорила Сенчук Оксана Володимирівна, член Громадської ради по співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України. Про стан, проблеми і перспективи духовно-морального виховання дітей та молоді в області говорила Зварич Ганна Володимирівна, заступник начальника управління освіти і науки ТОДА. На тему духовно-моральне виховання як складова національно-патріотичного виховання дітей та молоді говорив Мисик Володимир Святославович, заступник директора ТОКІППО, кандидат Історичних наук.

Після обговорення були прийняті резолюції.

19047221 1916850021907103 594186167 o19048291 1916848685240570 173545050 o19073190 1916850835240355 1480722354 o

прес-служба архиєпархії

Додаток

Резолюція обласної конференції з духовно-морального виховання

Анотація: 9 червня 2017 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти була проведена обласна конференція на тему духовно-морального виховання.

Голова оргкомітету – Зварич Ганна Володимирівна, заступник начальника управління освіти і науки  облдержадміністрації.

Заступник голови оргкомітету - Петровський Олександр Миколайович, директор ТОКІППО.

Учасники обласної конференції постановили:

Стан викладання курсу «Основи християнської етики» в Тернопільській області вважати задовільним.

Звернути увагу депутатського корпусу на наявність соціального запиту батьків на виховання своїх дітей на основі християнських цінностей

Керівникам органів управління освітою:

1. Продовжувати налагоджувати відповідну просвітницьку роботу з керівниками навчальних закладів, батьками, представниками громадських організацій щодо пріоритетності морально-духовного виховання учнівської молоді.

2. Сприяти подальшому викладанню курсу «Основи християнської етики» у всіх ЗНЗ.

3. При викладанні курсу «Основи християнської етики» використовувати  Програму  для загальноосвітніх навчальних закладів «Основи християнської етики.1-11 кл.» ( Лист МОН України від 16.07.2015 №1/11-10027).

4. Сприяти подальшому впровадженню програми «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях», рекомендованої МОН (лист від 19.12.2015 р. № 1/11-19157) у ДНЗ.

5. Залучати батьків до більш тісної співпраці з навчальними закладами, активної участі в організації та проведенні  різноманітних форм виховної роботи з дітьми.

6. Сприяти залученню до виховного процесу в навчально-виховних установах священнослужителів та студентів духовних закладів.

Адміністрації Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти:

1. Оновити плани курсів підвищення кваліфікації вчителів курсу «Основи християнської етики».

2. При проведенні курсів підвищення кваліфікації вчителів-предметників, вихователів ДНЗ передбачити ознайомлення їх з питаннями  духовно-морального виховання та відповідними програмами.

3. Передбачити у планах роботи ТОКІППО регулярне проведення семінарів та майстер-класів для педагогів з питань виховання на засадах духовно-моральних цінностей.

ПРОПОЗИЦІЇ щодо оптимізації духовно-морального виховання дітей та молоді в Україні

1. Духовно-моральне виховання дітей і молоді вважати актуальним і пріоритетним завданням українського суспільства.

2. Рекомендувати МОН України включити предмети духовно-морального виховання до інваріантної складової навчальних планів ЗНЗ у 1-11 класах.

3. Сприяти належній професійній підготовці вчителів, які викладають предмети духовно-морального спрямування та підвищення їхньої кваліфікації.