Діти катехитичної школи парафії св. Василія Великого смт. Козови відвідали Заздрість та Теребовлю

21 червня учні молодшої та середньої груп недільної катехитичної школи «Ведення в храм Пресвятої Богородиці», що діє при храмі св. Василія Великого смт. Козови (селище цукрового заводу), разом з о. протопресвітером Романом Рокецьким, катехитом Тетяною Бек, аніматором Наталею Судомир та батьками, здійснили подорож до духовних святинь та історичних місць с. Заздрості та м. Теребовлі.

IMG 4571

Щорічно по завершенні навчального року діти катехитичної школи подорожують духовними та культурними осередками України. Цьогорічна подорож була приурочена 125-літтю з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Насамперед паломники вирушили до родинного села Патріарха Йосифа Сліпого – Заздрості. У музейно-меморіальному комплексі «Рідна хата» імені Патріарха Йосифа Сліпого екскурсовод п. Марія Козак провела змістовну екскурсію у музейній кімнаті та у батьківській хаті Патріярха Йосифа Сліпого. Пізнавши тернисту життєву долю ісповідника віри та довголітнього предстоятеля УГКЦ Патріарха Йосифа Кардинала Сліпого й оцінивши його фундаментальний внесок у збереження і розбудову Церкви, спільнота вирушила до Теребовлі.

У Теребовлі учасники подорожі відвідали храм святого Миколая, де настоятель храму о. Іван Сивак розповів історію становлення святині та минувшину про чудесне врятування людей від ворогів Матір'ю Божою Теребовлянською. Також діти помолились перед копією чудотворної ікони Матері Божої Теребовлянської та іконою святого Миколая. Парох храму уділив паломникам благословення частичкою мощей святого Миколая Мирлікійського, що знаходяться у храмі, відтак усі підходили та з благоговінням цілували реліквію, звертаючись з вірою та молитвою до Чудотворця. Діти були приємно вражені "солодощами від св. Миколая", якими їх обдарував о. Іван Сивак, наголосивши на любов та постійне творення добрих діл святим Миколаєм незалежно від пори року.

Духовно піднесені учасники подорожі вирушили до Теребовлянського замку, де екскурсовод Теребовлянського відділу НЗ "Замки Тернопілля" п. Оля провела пізнавальну оглядову екскурсію. Паломники дізнались історію виникнення міста та духовних святинь Теребовлі, Теребовлянського замку та почули декілька захоплюючих легенд пов’язаних із фортецею. Опісля діти відпочивали на природі, співаючи пісні та граючи ігри. Батьки приготували смачний обід (шашлик та печена картопля з овочами), яким діти із задоволенням поласували після насиченого дня подорожі. Сповнені гарним настроєм і враженнями  від перебування у Заздрості, Теребовлі та спільного відпочинку на природі паломники повернулись додому.

IMG 4504IMG 4604

повідомила Тетяна Бек