На літньому таборі у Зарваниці дітям допомагають подолати наслідки війни

Сьогодні, 5 липня, Архиєпископ і Митрополит Тернопільско-Зборівський Василій (Семенюк) зустрівся з учасниками табору "Великого бажайте", що проходить у Марійському духовному центрі "Зарваниця". Владика благословив дітей та побажав їм доброго побуту й духовного збагачення. Митрополит спільно з дітьми молився за мир та спокій в Україні, адже велике число дітей -учасників табору - є переселенцями з зони АТО.

l3

Станом на сьогодні на літній дитячо-юнацький табір для дітей-переселенців з Східної України, дітей з Хмельниччини, та дітей учасників АТО з парафій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії прибуло 150 дітей. Захід відбувається з ініціативи і благословення Митрополита Василія, а організовують дозвілля дітей команда аніматорів «Анімотор» під проводом Романа Демуша. Підтримали захід ректор Марійського духовного центру «Зарваниця» отець Володимир Фірман та Тернопільська духовна семінарія імені Патріарха Йосифа Сліпого.

Тематикою цьогорічного табору та його гаслом стали слова Патріарха Йосифа Сліпого «Великого Бажайте!». Ціль табору – дати нагоду зустрічі дітям, які в той чи інший спосіб є жертвами війни, в невимушеній таборовій виховничо-дозвільницько-просвітницькій атмосфері, підготовленій спеціально для них аніматорами, психологами, та духовними провідниками, допомогти їм подолати і пережити усі життєві випробування, зокрема ті, які є наслідком війни.

«Організатором поставили завданням створити «оазис» дозвілля та радості, у якому діти, будучи свідомими усього того, що відбувається в країні, не були позбавленні щасливого дитинства, - розповідає Роман Демуш. - Крім дозвільницько-реабілітаційної перспективи табору, є ще й просвітницько-духовна, яка за рахунок культурно-духовних ініціатив під час табору покликана дати християнське розуміння ситуації в якій знаходимося, а також запропонувати духовні «інструменти» для її правильного пережиття, виховуючи дітей на засадах християнської моралі».

l4l2l1

повідомив Роман Демуш