Владика Теодор освятив новий престіл у Теребовлі

В день празника Різдва Івана Хрестителя, 7 липня, в церкві cвятого Миколая міста Теребовлі освятили новий престіл, тетрапод та оновлений іконостас. Чин освячення звершив Владика Теодор Мартинюк, Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський.

s1

У цей визначний для парафії день в спільній молитві з’єдналися віруючі, меценати, представники влади міста, району, організації «Просвіта». На подвір’ї храму з короваєм, квітами та віршами зустрічали Владику діти Марійської дружини. При вході до церкви єпископа вітав парох, отець-мітрат Іван Сивак. Владика Теодор, прийнявши вітання та поцілувавши коровай, вручив дітям пам’ятки з Блаженнішим Любомиром Кардиналом Гузаром, а з рук настоятеля церкви прийняв хрест та прохання піднести до Престолу Всевишнього архіпастирські молитви за мешканців міста та присутніх вірян.

Божественну літургію владиці співслужили парох церкви – о.м. Іван Сивак, сотрудник храму – о. Михайло Ярема та ще вісім священиків Теребовлянського та Микулинецького деканатів. Звертаючись до вірних, владика Теодор наголосив на актуальності збереження повноцінної сім’ї («батько-мати-дитина») в сучасному світі на прикладі народження Івана Хрестителя в праведної Єлизавети та пророка Захарії, які страждали неплідністю: «Дорогі, сьогодні народився дар Божий – святий Йоан. Дитя, яке, по-людськи кажучи, не мало народитися. Вже було запізно для Захарії та Єлизавети мати дітей. Цей дар Божий прийшов тоді, коли, насамперед, для святого Захарія і Єлизавети це було вчасно і потрібно. Цей дар народився тоді, коли це було потрібно людству. Цей дар прийшов на землю тоді, коли треба було сповнити особливу Божу місію – приготувати шлях до народження самого Спасителя Ісуса Христа… Дар, дорогі, приходить не тоді, коли людина просить чи очікує, чи вимагає. Дар приходить тоді, коли людина відкриває своє серце широко для Бога…»

Серед гостей були присутні викладачі з різних шкіл України та студенти УКУ, що протягом тижня брали участь в організації відпочинкового табору на базі Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру Тернопільської облради. Сурдопереклад Літургії для дітей провів брат Олег, який навчається в Римі.

s2

Після омивання престолу і помазання миром відбулося урочисте його освячення та обрусів, відправлено першу Божественну Євхаристію. З цього місця Христос годуватиме всіх, хто до Нього прийде «втомлений і обтяжений». Саме це місце ставатиме «Місцем зустрічі з Живим Христом».

Свого часу, в храмі з’явилася потреба в оновленні іконостасу та новому тетраподі. Розписом зайнявся паламар церкви – Михайло Плекан, а тетрапод придбали на пожертву мецената. Свята Літургія завершилася їхнім освяченням.

З подячним словом Владиці виступив о.м. Іван Сивак, наголосивши, що єпископ уже увійшов в історію церкви, адже престіл Господній встановлюється на багато літ.

Вірні і жертводавці храму, які найбільше спричинилися до оновлення церкви отримали з рук мітрата іменні грамоти.

Дійство завершилося обходом довкола церкви всіх вірних разом із священнослужителями, а Владика Теодор дав своє архиєрейське благословення та окропив присутніх та стіни храму свяченою водою.

s3s4s5повідомила Ольга Шостаківська