Владика Теодор освятив новий храм у селі Теофілівка

28 липня в селі Теофілівка Тернопільського району відбулося освячення нового храму Зіслання Святого Духа. Чин освячення здійснив Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор (Мартинюк).

gh5

На святі були присутні декан Великоберезовицький о. Василь Брона, декан Великобірківський о. Василь Брегін, о. Омелян Колодчак (зі Збаража), о. Ігор Чибрас (з с. Скоморох і Смолянки), о. Михайло Симець і о. Роман Габрилей (с. Настасів), о. Іван Зозуля (с. Мар’янівка і Йосипівка).

Найбільшим зворушливим моментом став прихід молоді і парафіян сусідньої парафії Успення Пресвятої Богородиці села Прошова з хоругвами та патерицями. Прибули також діти, учасники «Веселих канікул з Богом», які цими днями проходили у Прошовій.

Владику Теодора вірні зустріли в центрі села хлібом-сіллю, а відтак запросили на молитву за громаду села та мир в Україні. Єпископ, власне, здійснив чин освячення престолу, храму, іконостасу, води та хреста. Велика кількість вірних приступила до Святих Таїнств Покаяння і Євхаристії.

gh6

Після освячення були виголошені подяки усім, хто спричинився до будівництва і оздоблення святині. Адміністратор парафії о. Михайло Рудак каже, що «до цієї події наша парафіяльна спільнота готувалася ще з 2000 року. Заснування парафії відбулося у 2000 році о. Омеляном Колодчаком. Увесь цей час парафіяни і жертводавці спричинялися до окраси храму всередині і ззовні. Однак це був дуже важкий шлях, бо село налічує 19 дворів. Багато в кого опускалися руки».

У 2014 році знову було піднесено питання про необхідність освячення храму. Власне, стараннями о. Михайла Рудака, а також небайдужих людей, почалися поступові ремонтні роботи у храмі та його приготування до освячення.

gh4gh3gh2gh1

прес-служба архиєпархії