До Собору Святої Софії у Римі прибула ікона Зарваницької Матері Божої

У неділю, 15 жовтня, сотні українських емігрантів урочисто зустріли копію чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої, яка протягом тижня перебуватиме у Соборі Святої Софії у Римі. Перед цим образ побував у Ватикані, де його поблагословив Святіший Отець Франциск та поблагословив корони.

DSC 9939

"Святий Дух подав таку дорогу, аби ця ікона прибула сюди. Сьогодні Святіший Отець перед Літургією благословив корони для цієї ікони. Тому ми зараз єднаємося у цьому благословенні та молитві. Також кожен може приступити до ікони, поцілувати, торкнутися та промовити слова молитви зі свого сумління та серця: "Пресвятая Богородице, спаси нас!", – сказав Судовий Вікарій та Голова Митрополичого Трибуналу Тернопільсько-Зборівської Митрополії о. Роман Дутчак, який з іншими членами делегації привіз ікону із Зарваниці до Рима.

У Соборі Софії усі присутні мали нагоду молитися Божественну Літургію та Молебень до Пресвятої Богородиці за мир та припинення війни в Україні. І кожен наступний день перебування ікони в храмі буде присвячений молитвам в різних наміреннях. Понеділок – молитві за воїнів та захисників Вітчизни, вівторок – день молитви за хворих, в середу заноситимуть молитви за зцілення від недуг узалежнення, а в четвер – день молитви за душі в Чистилищі. В  п'ятницю в Соборі молитимуться за всіх емігрантів, а в суботу - за Церку, її єдність, а також за священичі та монаші покликання.

DSC 9957

"Сьогодні ми маємо непросту ситуацію в Україні, адже триває війна. Також тут наші громади є у непростій ситуації. Більшість – це жінки, які були змушені покинути рідну землю, родини. Не всі вони мають можливість побувати у Зарваниці, а сьогодні вони можуть молитися до ікони Матері Божої у всіх своїх переживаннях, турботах, непевностях, сумнівах з глибокою вірою у те, що Богородиця буде заступницею для всіх та кожного зокрема", – наголосив ректор Прокатедрального Собору Святої Софії о.Марко Семеген.

Завершиться перебування ікони в соборі Святої Софії у неділю, 22 жовтня, Божественною Літургією (10:00 год.) в наміренні за дітей та молодь. Після богослужінь також відбудеться мурування, процесійний обхід довкола церкви та освяченням води. Після цього ікона продовжить паломницький шлях до різних українських громад в Італії.

Зазначимо, що коронація чудотворної Зарваницької ікони відбулась 150 років тому з рук Папи Пія IX. Тоді Святіший, за рекомендацією кардинала Йоана Сімеоні, окремим декретом відновив відпусти для прочан, надавши Зарваниці відпустового значення. Сьогодні Марійський духовний центр «Зарваниця» входить до 20 найвідоміших паломницьких центрів Європи.

IMG 8824IMG 8827IMG 8887

IMG 8747IMG 8803

прес-служба Товариства Свята Софія