«Христос народжується вночі, щоб розвіяти тінь і темряву нашого життя», - Митрополит Василій у різдвяному посланні

У день світлого празника Різдва Христового, 7 січня, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій (Семенюк) звернувся до усіх вірних Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та Кам’янець-Подільської єпархії із пастирським різдвяним посланням [повний текст].

26734996 10213655043383337 1503312783 o

Архиєрей закликав відгукнутися на вістку ангелів небесних про народження Божого Сина, поспішити разом з пастушками та мудрецями до вифлеємських ясел, щоб «стати учасниками Таїнства Божої Любові до усього людського роду – присутності Господа у житті кожного з нас».

Митрополит Василій зауважив, що «Христос народжується вночі, щоб розвіяти тінь і темряву нашого життя, які нас пригнічують, та ті, що нам не вдається побороти. Цього мороку не бракує у сьогоднішньому нашому житті: вже декілька років Україна проходить випробування своєї незалежності війною; постійно чуємо сумні звістки про загибель наших синів на фронті; у суспільстві панує багато зневіри; зміни у суспільному житті не йдуть так швидко, як ми сподівалися; рани війни важко гояться… Так виглядає морок сьогоднішнього нашого світу».

Однак, за словами Владики, новонароджений Ісусу приносить нам дар перемоги світла над темрявою. Цей дар оспівуємо словами коляди: «Благослови нас, Дитятко Боже, даруй нас нині любов’ю, хай ціла сила пекла не зможе, нас розділити з Тобою. Благослови нас, ми Твої діти, Христос родився, славіте!». (Коляда «На небі зірка…»). Божий Син є світлом, яке поглинає і знищує темряву – Він є світлом «…що просвічує кожну людину. Воно прийшло у цей світ» (Йо 1, 9).

Окремий акцент Владика зробив на головній темі цього Нового 2018 року у нашій Церкві, що є «Літургія та молитва». «Це якраз ті середники, через які діє Бог у нашому житті, - заначив Архиєрей. - Спільно маємо нагоду глибше пережити особистий досвід молитви та нашу участь в Божественній Літургії, бо без цих двох складників немає «християнина». Пам’ятаймо, що кожної Служби Божої Христос уприсутнюється на престолах наших храмів. Цінуймо недільну Службу Божу, яка є простором, у якому діє сам Предвічний Бог. Постановімо собі ніколи не пропускати її».

Також Архиєрей анонсував важливу подію, яка чекає церковну спільноту Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, а саме - 25 річниця заснування Тернопільської єпархії. «Це нагода для нас підвести підсумки нашого християнського життя на теренах тернопільського краю.

До слова, Архиєрейську Святу Літургію з нагоди празника Різдва Христового в Архикатредральному Соборі Тернополя служив Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор (Мартинюк), який привітав греко-католицьку громаду Тернополя від імені Архиєпископа Василія.

Відеозапис святкового Богослуження з Архикатедри Тернополя: https://www.youtube.com/watch?v=18yzt4foHdM&t=6240s

прес-служба архиєпархії