У Івачеві Долішньому відбулося свято Коляди

У день свята Обрізання Господа нашого Ісуса Христа, святого Василія Великого та Нового року за Юліанським календарем у селі Івачів Долішній Великоглибочанського деканату було проведено урочисте свято Коляди. У суботу ввечері у храмі святого апостола і євангеліста Луки відбувся  Новорічний молебень, у якому парафіяни разом зі священиком складали подячні молитви до Господа за прожитий рік і просили благословення на прийдешній.

n1

У неділю вранці відбулася Свята Літургія святого Василія Великого. Після обіду у місцевому клубі провели свято Коляди, у якому взяли участь мешканці села, представники місцевої влади, церкви, культосвітні працівники, діти. Сільські аматори на чолі із завідуючим клубом Ігорем Ковалем та завідуючою бібліотекою Ольгою Беркетою здійснили цікавий сценарій свята. У дійстві були господар і господиня, Маланка, посівальники та інші дійові особи. Програму свята прикрасили троїсті музики З Івачева Горішнього та вертеп із сусідньої Плотичі.

У ході вечора відбувалася святкова гостина, на якій було все: і приготовані сільськими господинями вареники, кутя, пампушки, узвар та інші страви. Учасники свята постійно колядували, віншували з Новим роком, декламували вірші тощо. На закінчення святкового вечора присутні у щирій молитві подякували Богові за те що благословив проведення цього урочистого дійства.

До слова, цими днями у храмі святого апостола і євангеліста Луки села Івачів Долішній відбулося освячення хреста, якого було встановлено на тетраподі. Ці сакральні твори (тетрапод і хрест) є творчою роботою майстра із Коломиї Андрія Глубіша.

n4

повідомив о. Орест Глубіш