У Зарваниці відбувся V Всеукраїнський іконописно-живописний пленер

У передостанній день Всеукраїнського іконописно-живописного пленеру «Вікно у Небо» з його учасниками зустрівся архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій. Владика оглянув ікони та живописні полотна, які упродовж двох тижнів писали учасники пленеру у Зарваниці. Про це повідомляє teren.in.ua.

z1«Ви робите дуже велику справу, коли пишете такі прекрасні ікони та картини про благословенну Зарваницю. Роки пройдуть, нас уже не буде, а це, що створили ви у цьому духовному місці залишиться для наступних поколінь. Особливо приємно, що ви продовжуєте виконувати те, про що мріяв митрополит Андрей Шептицький, який плекав осередок віри та українства тут, у Зарваниці, мріючи про створення галереї сакрального мистецтва. Благословляю кожного художника на подальшу духовну працю в ім’я Господа нашого Ісуса Христа і нехай Зарваницька Божа Матір береже вас і опікується усіма вами», – сказав владика Василій після перегляду робіт.

У неділю, 7 жовтня, п’ятий Всеукраїнський іконописно-живописний пленер завершився. У Соборі Зарваницької Матері Божої відбулася урочиста Божественна Літургія, яку відслужив адміністратор Собору о. м. Дмитро Квич. Про це повідомляє zarvanytsya.org.

z3Після Богослужіння він здійснив чин освячення ікон та живописних полотен. Також о. Дмитро від імені архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія (Семенюка) склав щиру подяку митцям за жертовну працю і служіння, яке вони впродовж двох тижнів здійснювали у святому місці та вручив подячні грамоти.

«Кожен художник віддзеркалює свій внутрішній світ на полотні, щоб ми з вами змогли побачити і відчути цю творчість. Перебуваючи у Зарваниці, учасники пленеру кожного дня, перш ніж приступити до мистецької праці, брали участь у Святій Літургії, приймали Святу Тайну Євхаристії, дбаючи про свій внутрішній стан. А особливо іконописці, які є людьми щирої молитви, щоб передавши ікону іншим, вони могли збагатитися духовно і прославляти Бога» - підкреслив о. Дмитро.

Нагадуємо, що головною метою такого заходу є відкриття у майбутньому виставкового центру, про який мріяв Митрополит Андрей Шептицький. На даний час у будівлі адміністрації буде відкрито галерею, де розмістяться усі витвори мистецтва, над якими працювали митці.

z2