Середа, 08 липня 2020

Глава УГКЦ у Хмельницькому: «Людина, яка вірить в Бога і виставляє перед Ним правду про себе такою, якою вона є, надає змогу Небесному Отцю творити чудо»

«Не бійся, тільки віруй!» - саме ці слова Господь промовляє до людини третього тисячоліття. Тож варто дати можливість Творцю доторкнутися до нас, позбутися страху і побачити диво.

vvv19На цьому наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у своєму слові до вірних у неділю, 1 грудня 2019 року, в Хмельницькому. Адже цього дня відбулася Божественна Літургія у катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці (вулиці Зарічанська, 10/3), Архиєрейська хіротонія і Чин інтронізації отця Івана Кулика на кафедру єпископа Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ.

Богослужіння очолив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав – головний святитель, співсвятителі – владика Василь Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, та владика Діонісій Ляхович, делегат Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду, що проживають в Італії. На урочистій події були присутні представники духовенства різних конфесій, монашества, обласної та місцевої влади, віряни та всі охочі.

За словами архиєрея, Господь – джерело нашого життя. Потрібно вірити в Небесного Отця і не боятися. Адже зі сторінок Євангелія ми сьогодні дізнаємося історію про зцілення кровоточивої жінки та воскресіння дочки Яіра, бо в родині голови синагоги Яіра сталась велика біда: єдина дочка – смертельно хвора. Дружина Яіра, звертається до чоловіка, щоби він попри посаду, що обіймав в синагозі, пішов до Ісуса, який перебував в цей час у місті та просив у Нього допомоги…

«Ми розуміємо, що віра – це здатність людини виставити перед Богом власну неміч, хворобу, біду і безпорадність, – промовив під час своєї проповіді Предстоятель. – Адже той, хто вірить в Бога, дозволяє Йому послати в своє життя – силу; той, хто вірить в Бога, стає здатним прийняти силу, яку для неї приніс Ісус Христос. Людина, яка вірить в Бога і виставляє перед Ним правду про себе такою, якою вона є, яка є зранена гріхом, дає можливість Всевишньому торкнутися до неї, і така віра усуває страх, надає змогу Небесному Отцю творити чудо».

На думку духовного лідера греко-католиків, люди не рідко відчувають страх,і на це бувають різні причини. Тому варто покращувати стосунки з Богом.

«Сьогодні в Хмельницькому, без перебільшення, історична подія… Вперше в історії нашої Церкви архиєрейська хіротонія відбувається в цьому місті, – зауважив архиєрей і згодом додав: На ваших очах владика Іван отримав повноту благодаті Святого Духа… Господь посилає Вас як наслідника апостолів до свого Божого народу» .

«Я хочу щиро подякувати Богові за те, що зібрав нас у цьому храмі. Спасибі Йому за дар життя, за дар священничого покликання, а також за дар цього високого архиєрейського служіння. Сьогодні я вдячний за те, що Всевишній завжди був і є зі мною, а особливо, у хвилини сумніву: коли логіка підказувала сказати «ні», але Господь дав віру і силу прийняти Його волю йти слідом за Ним. Зараз прошу в Нього, щоб і надалі був для мене світлом, дорогою, правдою і життям», – звернувся до всіх присутніх владика Іван Кулик.

vvv26І згодом додав: «Мене часто запитували: як ви будете розбудовувати єпархію, які будуть ваші пріоритети? Звичайно, перед нами буде дуже багато завдань, викликів та важкої праці. Однак я хочу, щоб ми всі разом вчилися бути добрими людьми та ревними християнами, і щоб наша єпархія передусім розвивалася і зростала духовно».

Варто зазначити, що Апостольський Нунцій в Україні Клаудіо Ґуджеротті висловив слова привітання владиці Івану та побажав йому всіх благ у його служінні. А Блаженніший Святослав та владика Іван Кулик неодноразово сердечно дякували усім людям за підтримку, присутність, молитву та побажання, зокрема владиці Василю Семенюку, архиєпископу і митрополиту Тернопільсько-Зборівському, та владиці Діонісію Ляховичу, делегату Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду, що проживають в Італії, за молитовну підтримку.

vvv8Нагадаємо, що 11 грудня 2015 року у Ватикані було повідомлено про те, що Папа Римський благословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про створення Кам’янець-Подільської єпархії  Української Греко-Католицької Церкви  з центром у Хмельницькому, виокремивши її з території Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. До призначення єпарха адміністратором цієї єпархії був архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівский Василій Семенюк. Єпархія охоплює Хмельницьку область.

Департамент інформації УГКЦ