Четвер, 13 серпня 2020

Проти епідемії молитвою: у часи карантину молодь Тернопільщини змобілізувалася на молитву

Сотні молодих мешканців Тернопільщини, християнська молодь, спільноти УГКЦ Тернопільсько-Зборівсьокої архиєпархії, священики у колі своїх парафій розпочали усилену неперервну молитву у зв’язку з небезпекою поширення небезпечної коронавірусної інфекції COVID-19. Використовуючи соціальні мережі та сучасні засоби інтернет комунікації, молодь негайно відгукнулася на заклик архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка та цілодобово молиться за недужих, за працівників медичної сфери, за людей слабких  і незахищених.

hq1Станом на сьогодні стало відомо, що спільнота «Українська молодь – Христові» організувала цілодобовий та неперервний ланцюг "Ісусової молитви", до якої залучено членів спільноти з різних осередків архиєпархії. «Молодь у Церкві жива, вона активна та свідома, - розповідає голова Тернопільського осередку УМХ парафії Покрови Пресвятої Богородиці Оля Плюсквік. - Кількість учасників молитовного марафону постійно зростає, що додає оптимізму. Ми усвідомлюємо всю небезпеку поширення вірусу, тому залишаємось вдома. Проте, ми не можемо сидіти, склавши руки, й лише спостерігати, а, об’єднавши наші зусилля, ми не покинемо цілодобовий молитовний марафон, поки епідемія не покине усіх нас».

Онлайн молитва на вервиці у мережі Instagram священика Архикатедри о. Романа Демуша (@romandemush) вже збирає понад 1000 молодих молільників кожного вечора о 21.00. «Ідея молитися вервицю в Instagram виникла спонтанно. Причиною молитви стало відчуття в якійсь мірі безпорадності, - зізнається священик. - У цій небезпечній, невідомій і крихкій ситуації, ми можемо хіба довіритись Богові".

Отець каже, що "Instagram - це засіб комунікації між людьми, але в ці вечори я побачив, що він може допомогти комунікувати навіть з Богом, бо сам Христос каже: "Де двоє, або троє в моє Ім'я - там і Я серед них", а тут нас вчорашнього вечора молилося 1251 особа. Для декого - це було нагодою вперше взяти до рук вервицю. Для декого - це нагода молитися зі своїми дітьми. Для інших - просто почати молитися... З відгуків моїх підписників бачу, що такий спосіб молитви допомагає будувати домашню церкву. І це щось справді особливе".

hg2Провід спільноти «Матері в молитві» повідомляє, що кожен день матері, окрім приватних молінь вервиці, відчитують повністю молитовний Псалтир, жертвуючи цю молитву за відвернення епідемії. Ініціативу цілодобової молитви підтримує молодіжна спільнота "Знамення" та члени ТУСК "Обнова". "Іскра любові" молиться вервицю Божого милосердя. Також старанними у виконанні молитовного правила є члени "Францисканської молоді".

Священики, у свою чергу, з різних храмів, духовних центрів проводять трансляції богослужінь та молитовних ініціатив, щоб підтримати вірних та спільно просити у Бога захисту від пошесті та здоров'я для всіх, хто його потребує.

До слова, у своєму зверненні митрополит Василій закликав «духовенство, чернецтво та вірних ...продовжити практику молитви о 21.00 за Україну, за оздоровлення хворих та медичних працівників. Наші чернечі спільноти та спільноти вірних («Матерів в молитві», «Подружні зустрічі», «Лицарі Колумба», «Обнова», «УМХ» та ін.) просимо по можливості організовувати між собою цілодобові молитовні чування: молитву Псалтиря, Ісусову молитву, вервицю та ін. так, щоб кожен міг вдома взяти в них участь». зображення viber 2020 03 21 15 15 22

прес-служба архиєпархії