Неділя, 17 січня 2021

Митрополит Василій висловив подяку органам влади за сприяння у проведенні прощі до Зарваниці

Сьогодні, 21 серпня, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк висловив подяку органам державної влади в особі голови Тернопільської облдержадміністрації п. Володимира Труша за сприяння у проведенні Загальнонаціональної он-лайн прощі до Зарваниці 2020 року.

3ccb15890a053e11У зверненні митрополит Василій зазначив таке: "Вельмишановний пане Володимире! Висловлюємо подяку за вітальний лист з нагоди Всеукраїнської он-лайн прощі до Зарваниці. Оскільки Марійський духовний центр «Зарваниця» - місце молитви та зустрічі тисяч прочан. Це святе місце місце відвідують паломники як з України, так із усього світу. На Всеукраїнських прощах часто присутні високі достойники Католицької Церкви. Цього року виповнюється 25-річниця віднови акту посвяти українського народу під покров Пресвятої Богородиці, яку здійснив Блаженніший Мирослав-Іван кардинал Любачівський та 20-ліття освячення Собору Зарваницької Матері Божої, що піднесений до гідності Малої базиліки.

Однак з огляду на карантинні заходи цьогорічна проща відбувалася он-лайн. У Божественній Літургії, яку очолив Блаженнійший Патріарх Святослав Шевчук разом із єпископами УГКЦ, наживо брали участь понад триста тисяч вірних цілого світу. Нечисленні прочани прибули до Зарваниці. Порядок і дотримання відповідних карантинних норм забезпечували медичні працівники, Національна поліція та працівники ДСНС, за що ми їм сердечно дякуємо.

Ми віримо, що акт віднови посвяти українського народу під покров Пресвятої Богородиці звершений у Зарваниці дасть рясні духовні плоди для Тернопілля і українського народу. Віримо, що у цей непростий час, коли на Сході триває війна, Пресвята Богородиця захистить кожного із нас своїм материнським омофором".

 

прес-служба архиєпархії