Середа, 20 січня 2021

Митрополит Василій Семенюк: «Через гріх невдячна поведінка стає звичною у ставленні людей до Господа Бога»

Про це сказав архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк сьогодні, 27 грудня, під час проповіді на Божественній Літургії у рамках душпастирського візиту на парафію Святого Духа, Тернопільського східного деканату (вул. Тарнавського).

nnn 4"Господь Бог постійно запрошує до себе, однак дуже багато людей є глухими на Божий поклик, - сказав кир Василій, аналізуючи євангельський уривок про запрошених на бенкет. - Через гріх така невдячна поведінка стає звичною у ставленні людей до Господа Бога.

В Святому Письмі Старого Завіту читаємо, що Божа мудрість приготувала бенкет і посилає своїх служниць, кажучи: "Ходіть і мій хліб їжте. І вино, що я приготувала, пийте". У Новому Завіті Ісус Христос приготував бенкет для всіх людей на землі. Цей бенкет Його свята Церква зі Святими Тайнами – небесними скарбами, Божественною Літургією і з небесною манною Святого Причастя...

Господь Бог через голос совісті промовляє до кожного з нас. Ісус стукає до нашого серця, він бажає допомогти нам змінити наше життя, якщо ми тільки відгукнемося на його запрошення… Подібно як запрошені гості в євангельській притчі погордили щедрістю господаря і не прийшли на бенкет, чимало з нас, християн, наших дітей, внуків, близьких, знайомих є часто глухими на поклик Божий; погорджують Божим запрошенням, не хочуть слухати голосу своєї совісті. Вони знаходять час на все, лише не мають часу для Бога, не цінять Святу Літургію, не хочуть приймати Ісуса до свого серця".

Кир Василій наголосив, що "Свята Літургія – це небесний, Божий бенкет. Святе Причастя – це небесна манна, ангельський хліб, це пожива на вічне життя. Якщо б ми дійсно розуміли вартість Служби Божої і Святого Причастя, то не тільки в неділю церкви були б повні, але кожного дня ми б старалися прийняти Ісуса до свого серця".

Високопреосвященний Василій очолив Божественну Літургію, на якій йому співслужили настоятель храму о. Іван Рудий та о. Олег Каратнюк. Архиєпископ спілкувався з духовенством та вірними, ознайомився з потребами громади, благоустроєм храму.

nnn 5nnn 2nnn 7nnn 6nnn 1о. Олег ХАРИШИН,

прес-служба архиєпархії