Субота, 19 червня 2021

«Господь дарує один раз і одну Батьківщину, а ім'я її Україна», - митрополит Василій Семенюк

Про це сказав архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк сьогодні, 10 січня, під час проповіді на Божественній Літургії у рамках душпастирського візиту на парафію Зарваницької Матері Божої, Тернопільського східного деканату (вул. Є. Петрушевича, 1-А,).

zar 5«Коли поглянемо на наше сучасне життя, то побачимо, що воно не все вкрите пахучими трояндами. Тяжкий економічний стан змушує наших людей покидати рідний край і в'їжджати на заробітки, щоб забезпечити навчання своїх дітей, покращити матеріальний стан своєї родини. Але пам'ятаймо, що Господь дарує один раз і одну Батьківщину, а ім'я її Україна. Пам'ятаймо, що ми повинні повернутися у рідний край».

Кир Василій підтримав вірних на дусі у теперішні нелегкі часи та наголосив, що у перші роки свого життя Ісус Христос також пережив чисельні випробовування: «Христове Різдво - це найбільш радісне свято в році, але, як вказує нам сьогоднішнє святе Євангеліє, з Різдвом Христовим пов'язані і дуже сумні та болісні події. Ісус уже від маленької дитини мусів пережити втечу і переслідування, а впродовж часу дозрівання аж до часу публічної появи жив у незнаному Назареті, ділив долю і не долю свого народу, нестачу і спеку, несприйняття від свого народу і врешті зраду, плювання, хресну дорогу і ганебну смерть на Голгофі. А все це через безмежну любов до всіх нас».

Високопреосвященний Василій очолив Божественну Літургію, на якій йому співслужили настоятель храму та декан Тернопільський о. Роман Ваврух та сотрудник парафії о. Тарас Римар. Архиєпископ спілкувався з духовенством та вірними, ознайомився з потребами громади, благоустроєм храму, освятив воду та окропив нею вірних. Завершився візит спільною колядою на церковному подвір’ї.

zar 2zar 7zar 1zar 3zar 4zar 6о. Олег ХАРИШИН,

прес-служба архиєпархії