Вівторок, 13 квітня 2021

У Тернополі проходить виставка художніх робіт блаженної пам’яті владики Михаїла Сабриги

21 лютого в Артгалереї Тернопільської обласної організації Національної спілки художників України за адресою вул. Сагайдачного 13 відкрито виставку художніх робіт блаженної пам’яті владики Михаїла Сабриги.

sab2Експозиція знайомить громадськість з маловідомою сторінкою життя владики Михаїла Сабриги, його захоплення малярством. Збереглася частина малюнків початку 60-х років минулого століття. Саме вони представлені в експозиції. Фахівці відзначають, що у малюнках на вже пожовклому від часу папері - професійні роботи. Як з’ясувалося, він отримав їх від свого ще одного знаменитого односельця - художника і кінорежисера студії імені Олександра Довженка Григорія Кохана. За його рекомендацією намагався вступити у мистецький виш, однак «провалив» творчу роботу - не вдалося зліпити голову одного з давніх філософів. Очевидно, що в цьому було Боже Провидіння... Маючи від природи щиру душу і поетичну натуру, щедро наділений талантом художника, владика Михаїл Сабрига все своє життя поклав на вівтар служіння Богу.

sab4Благословив захід і звернувся до присутніх зі словом владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський. Боголюбивий Теодор розповів присутнім про світлу постать владики Михаїла Сабриги: «Нині маємо особливу нагоду згадати надзвичайно унікальну людину. 1963 року, коли лютував безбожний атеїзм, юнак на ім’я Михайло свідомо вибрав дорогу служіння Богові та народові. Власне на цій звивистій дорозі служіння, нуртувала іскра художнього таланту, оповита великою таємницею. І ми маємо Бути вдячними Творцеві, що подарував нам напрочуд талановиту та щиру людину”.

Далі своїми спогадами поділився синкел у справах мирян Тернопільсько-Зборівської архиєпархії отець-митрат Андрій-Іван Говера.

Присутні на заході митці - Ігор Дорош, директор Артгалереї, Боган Ткачик народний художник України говорили про неординарність творчості духовного провідника Тернопілля. Олександр Смик - депутат Тернопільської міської ради виступив з ініціативою про випуск альбому з художніми творами владики Михаїла.

Виставка триватиме до 3 березня.

sab1sab3повідомила Надія ШПОДАРУНОК