Четвер, 18 серпня 2022

Відбувся з'їзд та конференція Федерації українських академічних та студентських католицьких товариств "Обнова"

29-30 жовтня, зважаючи на діючі карантинні обмеження, у онлайн форматі відбувся з'їзд та конференція ФУКАСТ "Обнова", у якій взяли участь члени попереднього секретаріату (2019-2021), дійсні члени, члени АКТ, симпатики й сеньйори «Обнови», делегати 6-ти активних осередків товариства, а саме: Львова, Тернополя, Києва, Чернівців, Івано-Франківська і Любліна (Польща).

photo 2021 11 02 12 59 04Ввечері, 29 жовтня, студенти-католики розпочали зібрання з молитви та виконання Обновлянського гімну, відтак, заслухали звіт діяльності учасників секретаріату, комісій Федерації, голів студентських товариств, після чого було обрано новий склад всеукраїнського керівництва, до якого увійшли:

🔸Президент Федерації – Марія Коханська (місто Київ).

🔸Заступник Президента Федерації – Анастасія Пантелей (місто Київ).

🔸Скарбник Федерації – Соломія Кривецька (місто Тернопіль).

🔸Референт зовнішніх зв'язків Федерації – Надія Щурко (місто Львів).

🔸Архіваріус Федерації – Любов Бутрин (місто Люблін).

🔸Секретар Федерації – Вероніка Гнилиця (місто Львів).

🔸Референт інформаційних мереж Федерації – Данішевська Ірина (місто Тернопіль).

🔸Заступник референта інформаційних мереж Федерації – Козак Олена (місто Тернопіль).

🔸Контрольна Комісія: Ірина Носик (місто Чернівці), Віталій Бойко (місто Люблін), Тарас Кривецький (місто Тернопіль) та Зеновій Літинський (місто Тернопіль).

photo 2021 11 02 12 59 04 2На наступний день, 30 жовтня, понад 40 учасників із всієї України долучились до Конференції, що цьогоріч відбувалась за темою "Стратегія Обнови 2030-орієнтир для розвитку", в рамках події із вітальним словом виступив владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, зазначивши, що "Вірність Христу, яку Ви, обновляни, маєте у собі, нехай буде для Вас непохитним фундаментом, тож вивчайте його, аналізуйте, адже це необхідно, щоб служіння вдосконалювалось".

photo 2021 11 02 12 59 05Владика закликав: "Молоді друзі, хочу йти разом з Вами до правдивої внутрішньої свободи, і так виглядає, що у сучасному світі нам потрібно неабияк за неї боротися, тому прошу Вас, діліться вірою з тими товаришами, які загубились, допомагайте їм пізнавати вчення Христа і зрештою, вони зроблять свій остаточний вибір". Опісля, до учасників конференції промовив о. Роман Демуш, заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, сказавши, що "У теперішній час нам необхідно говорити про єдність церкви та молоді, у чому Патріарша молодіжна комісія, яка є прямим інструментом глави УГКЦ, синоду єпископів - завжди відкрита до Вас та готова допомагати й надалі співпрацювати з Вами". Далі слідувало слово духівника федерації о. Юрія Блажиєвського та новообраного президента Марії Коханської. На запрошення «Обновлян», доповідачами заходу стали:

 - п. Юрій Підлісний -обновлянин, голова Патріаршої комісії у справах мирян і родини УГКЦ, Президент ФУКАСТ Обнова 2003-2007, який представив тему: "Роль Обнови та мирянських спільнот у формуванні християнських цінностей сучасної молоді";

- п. Мар'ян Лазарук-обновлянин, президент Федерації 2009-2011.Власне, п. Мар'ян поділився своїми думками "Якою повинна бути громадська діяльність товариства";

- п. Романа Мисула - сеньйор ТМ ТУСК Обнова, член управи міжнародної організації JECI MIEC, розповіла про те, що повинна Обнова робити для студентської молоді. Під час конференції  було представлено Стратегію розвитку товариства Обнова 2030, праця над якою ведеться вже впродовж 6-ти місяців проведено працю в групах за шістьма напрямками діяльності організації і відповідно - представлено ці напрацювання.

На завершення всеобновлянського зібрання президент Федерації Марія Коханська, висловила вдячність за присутність усім учасникам, побажала новообраній управі ФУКАСТ Обнова успіхів та натхнення, щоб Обновити все в Христі, наприкінці обновляни молитовно та із благословенням духівника - звершили чергову конференцію

photo 2021 11 02 12 59 04 3

photo 2021 11 02 12 59 05 2інформаційна реферантура ТМ ТУСК «Обнова», Зеновій Літинський