Вівторок, 09 серпня 2022

Митрополит Василій привітав вірних з празником Христового Різдва

Сьогодні, 7 січня, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк з нагоди празника Різдва Христового очолив святкове богослужіння в Архикатедральному Соборі Тернополя. Торжественна молитва відбулася у спільноті настоятеля Архикатедри о. Ореста Павліського, синкела у справах мирян о. мітрата Андрія Івана Говери, ректора Тернопільської духовної семінарії о. Івана Римара, судді митрополичого трибуналу о. Романа Дутчака. Прибули сотні вірних, щоб спільно з владикою подякувати Богу за дар народження Його Сина. Архиєрей привітав присутніх зі світлими празниками Різдва Христового, побажав кожному щедрих Божих благословень, добра, миру для України та припинення епідемії.

mytr«Народжуючись від Діви у людському тілі, Син Божий Ісус Христос показує наскільки близьким для Бога є все те, що стосується людини, - відзначив у посланні [повний текст] з нагоди празника Різдва Христового високопреосвященний Василій. - Історичний вимір Різдва Христового є фундаментом нашої віри, який не можемо проігнорувати. Проминаючи реальність історії народження Божого Сина, ми б знищили саму християнську віру. Різдвяна історія не розповідає про подію народження Спасителя у символічному значенні, а базується на історичній події, яка протікає на нашій землі.

…Після об’явлення Себе у ділі творіння світу та у ділі спасіння вибраного народу Бог об’являється людині особисто, промовляючи до неї через свого Сина. Через Ісуса Христа Бог промовляє все, що має сказати людині про Себе і про саму людину».

Митрополит Василій наголосив, що «наша Тернопільсько-Зборівська митрополія, що недавно відзначила 10–ту річницю свого заснування, серед пріоритетів на 2022-й пасторальний рік ставить саме тему душпастирства родини. Тому цей рік має стати пошуком шляхів як допомогти українській родині у сучасних обставинах серед різних викликів.

mytr2У Святій Родині, окрім Божого Сина та Його Пресвятої Богородиці, присутня також особа святого Йосифа. Нехай він стане для кожного взірцем рішучості, відваги та самопожертви у сьогоднішніх нелегких випробуваннях, що їх проходить Україна. Саме на долю святого Йосифа випадає приймати найвідповідальніші рішення. Він, захищаючи Божого Сина, приймає рішення втікати до Єгипту, піклується про побут Святої Родини, дбає про хліб земний для того, хто сам є Хлібом Небесним. Упевненості та відваги додає йому цілковита довіра Богові, яку не в змозі підірвати усі випробування, які проходить ця родина. Нехай приклад святого Йосифа надихає нас у всіх непростих ситуаціях, що трапляються у нашому житті».

Високопреосвященний Василій насамкінець додав, що «у новому 2022 році пригадуємо собі ще іншого Йосифа. 17 лютого сповняється 130 років від народження патріарха Йосифа Сліпого, який довгі десятиліття був символом страждаючої і переслідуваної Української Греко-Католицької Церкви. Попри ув’язнення, табори, переслідування він ніколи не втрачав віри у її воскресіння. Вся сила тоталітарної машини не змогла зламати його духу. Нехай його приклад також надихає нас на протистояння неправді. Наша архиєпархія має особливий обов’язок з вшанування цієї дати, адже саме Тернопільська земля народила цього ісповідника віри».

Завершилося Богослужіння молитвою-гімном «Боже, великий, єдиний» та радісною колядою, у якій присутні прославили новонародженого Спасителя.

mytr3mytr4пресслужба архиєпархії