Неділя, 05 лютого 2023

Тернопільські капелани освятили воду для військових у зоні бойових дій

Тернопільскі капелани з піднесеним духом повертаються з духовної місії на Сході. Дві групи отців: отець Володимир Фірман, економ Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, отець Володимир Топоровський, декан Зарваницький, о. Микола Квич та о. Михайло Живчак (перша група), а також о. Євген Флиста та о. Андрій Чернецький (друга група) з нагоди свята Богоявління Господнього перебували і священнодіяли у зоні ОСС. З 15 по 20 січня отці зустрічалися з бійцями та духовно підтримали їх, служили Святі Літургії, сповідали, привезли продукти та різного роду допомогу, а також здійснили Чин Великого Йорданського водосвяття.

271277134 3003785956537444 1371815843479621416 n

Духовні зустрічі відбувалися у місцях дислокації військових підрозділів у районі Попасної, Бахмута, Щастя, Лисичанська, Северодонецька, Новоайдару. Отці провідали бійців із батальйону «Тернопіль», які знаходяться під Лисичанськом. Служили для них Святу Літургію, а на Йордан освячували воду. Отець Володимир Фірман розповів, що "особливо цінною для військових є можливість посповідатись і причаститись, адже це те, що приносить воїнам силу та відвагу продовжувати захищати нашу Батьківщину". Також, дислокуючись при місцевих військових комендатурах, отці-капелани Євген Флиста та Андрій Чернецький мали можливість відвідати артилеристів 26 бригади м. Бердичева та різні батальйони 24 Яворівської бригади.

Матеріальна допомога була зібрана з благословення владики Василія Семенюка, архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського, при помочі священиків Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та вірних. За всі різдвяні празники були зібрані тонни продуктів серед яких: вареники, крупи, макарони, м’ясні продукти, солодощі, одяг та засоби гігієни. Частину вантажу було відправлено службами доставки, іншу частину – отці привезли особисто.

Отець Володимир Топоровський підкреслив, що «також дуже приємно нам передавати дитячі листи та малюнки із побажанням про закінчення війни. Наступне побажання від дітей - це щоб воїни живими і здоровими повернулися додому, до своїх рідних та близьких. Ці малюнки із побажанням гріють душі українських воїнів».

пресслужба архиєпархії