Неділя, 14 квітня 2024

Парафію с. Прошова візитував владика Теодор Мартинюк

У другу неділю Великого Посту, 12 березня 2023 року Божого, з благословення архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка, парафію Успення Пресвятої Богородиці села Прошова, Великоберезовицького деканату з пастирським візитом відвідав єпископ-помічник Теодор Мартинюк. На подвір’ї храму архиєрея вітали наймолодші парафіяни з привітальним словом, квітами та короваєм. Також з словами вдячності та вітань до владики звернувся голова Великогаївської громади п. Олег Кохман, на згадку про цей день подарував виріб з дерева із зображенням козака, котрий виготовили умільці громади.

rud 1Владика Теодор, очолив Архиєрейську Божественну Літургію, на якій йому співслужили о. Ігор Кульчицький з Чернівецької єпархії, о. Андрій Козяр з Великобірківського деканату, о. архидиякон Володимир Вінтонюк. У молитві взяли участь парафіяни сіл Теофілівка, Скоморохи, Баворів та ін. Усі молилися, щоб день перемоги і миру став ще ближчим, а наші захисники повернулися живими і здоровими до своїх домів.

У духовній науці владика звернув увагу на важливість віри: «Віра робить чуда. Віра зберігає життя. Віра воскрешає. Віра відкриває шлях до перемоги і в найтяжчих випробуваннях допомагає вистояти». У своєму пастирському слові архиєрей зазначив, що часто спілкується з військовими, запитує про потреби на передовій: «дуже часто я чую відповідь одним словом – молитви. Вони потребують нашої молитви і віри. Міцною бронею проти ракет є молитва. Вона здатна робити великі дива…»

Після Літургії церковну нагороду злотий хрест було вручено адміністратору парафії Успення Пресвятої Богородиці с. Прошова о. Михайла Рудака. У подячному слові о. Михайло зазначив: «що ця нагорода є для того, щоб бути ще ревнішим у молитві, служінні Богові і Церкві…».

На завершення брати-семінаристи з Тернопільської духовної семінарії виконали духовно-патріотичні пісні для присутніх.

rud 6rud 5rud 3rud 2пресслужба архиєпархії

повідомив о. Михайло Рудак