Четвер, 28 вересня 2023

"Терпіння веде до слави", - митрополит Василій на празник Вознесіння

25 травня, у день празника Вознесіння Господнього, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк візитував парафію УГКЦ с. Конюхи (Тернопільський район). Архиєрей очолив Божественну Літургію, на якій спільно із місцевим священником Борисом Новосадом та іншими отцями, молилися за Україну та Боже благословення над нашим військом.

x7 5У своїй проповіді кир Василій сказав таке: «У стіп Оливної гори Христос розпочав свої страсті і ті терпіння були жахливі. «Піт його став, як краплі крові, що падали на землю», - пише св. Лука. 3 цієї гори Христос відходить на Небо на доказ, що терпіння веде до слави. Терпіння є також нашою дорогою до неба. «Якщо ми страждаємо разом із ним, то разом із Ним і воскреснемо», - каже апостол Павло у посланні до римлян».

Відтак архиєрей дав роз’яснення чому Христос відійшов на Небеса. «Найперше, по нагороду за терпіння, за хресну мученичу смерть, за відкуплення людського роду. «Отче, Я Тебе на землі прославив, виконавши те діло, яке Ти дав мені до виконання. Тепер же прослав мене, Отче, славою тією, яку я мав перед тим, як постав світ», - сказав Він. Христос відійшов на небо, щоб приготовити нам місце, адже «в домі Отця мого багато жител. Іду бо напоготовити вам місце». На Тайній Вечері Божественний Спаситель молився за нас: «Отче, хочу, щоб ті, яких Ти мені передав, перебували там, де я». Він проказує нам радісні слова: «Я вас знову побачу, і зрадіє ваше серце і ніхто ваших радощів від вас не відбере».

«Саме тому, дорогі брати і сестри ми сотворені не для землі, а для вічного щастя в Небі, - підсумував владика. - Тут на землі ми лише подорожні, паломники. Тут наше тимчасове життя, а небо є нашого Батьківщиною. І все, що ми маємо - якісь матеріальні добра - не с наші, а Божі, а ми с тільки завідателями. За все нам прийдеться дати рахунок перед Богом».

Митрополит Василій вручив о. Борису Новосаду церковну нагороду – золотий хрест з прикрасами та подякував за жертовну працю на благо Церкви Христової. Відтак відбувся духовний концерт і водосвяття.

x7 4

x7 2x7 1x7 3пресслужба архиєпархії