За словами Романа Демуша, дана ініціатива започатковується у рамках творення Єдиного молодіжного простору УГКЦ, ідею якого підтримав Синод єпископів. На безкоштовні формаційні курси, що відбуватимуться кожної останньої суботи місяця, запрошуються духовенство та миряни віком від 16 років, які хочуть працювати з молоддю.
На початку зустрічі з привітальним словом до молоді звернувя заступник голови комісії у справах молоді о. Олег Харишин. Священик подякував аніматорам, які цього літа долучилися до маштабних акцій “Веселі канікули з Богом”, що проходили у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії, та передав вітання від владики Василія та голови молодіжної комісії о. Ореста Павліського.
“Ми хочемо підготувати аніматорів для праці з дітьми та молоддю під час літніх таборів, а також для катехитичної праці на парафіях протягом року, – каже брат Роман. – Це, в першу чергу, покращить рівень і якість душпастирської опіки над молоддю”. За його словами, основою для “Школи християнського аніматора” стала “запобіжна система виховання” св. Івана Боско, відомого італійського душпастриря, який відзначався особливим вмінням працювати з дітьми вулиці. На зустрічі присутні слухали інтерактивні лекції про явище аніматорства, “запобіжну систему виховання” та основи ігрології. Відтак відбулася практична частина, під час якої аніматори практикували проведення різноманітних ігор для молоді та дітей.
Програма передбачає підготовку аніматорів у кількох рівнях відповідно до їх досвіду і вміння з особливим акцентом на християнській моралі. “Ми прагнемо виховати добрих християн і чесних громадян, наближаючи їх до зустрічі з Христом, внаслідок якої вони навчаться виявляти Божу любов, жертвуючи своїми вміннями і даруючи себе іншим”, – додає семінарист.
Програма ШХА складається з розділу Live – щомісячні формаційні зустрічі на яких аніматори практично будуть вивчати та вдосконалювати методи та вміння в праці з дітьми та молоддю – та розділу Оn-line – дистанційна програма навчання, з використанням інтернет-ресурсів для підтримання сталого контакту із учасниками проекту, надаючи їм практичні завдання для виконання та теоретичний матеріал для ознайомлення.
прес-служба архиєпархії
повідомив Роман Демуш
Довідка
Аніматори – це молоді хлопці та дівчата, які добровільно хочуть нести справжню радість життя усім своїм меншим друзям та своїм ровесникам. Присвячують свій вільний час для інших, організовуючи ігри, вечори, гуртки, спортивні змаганнята, катехизацію, молитву інші заходи, базуючись на здоровій християнській етиці. Несуть таким чином усім Добру Новину, що Господь нас безмежно любить і що кожна людина покликана, щоб реалізувати в повноті своє життя. Своїм життям дають свідчення їхньої віри в Господа Бога, що жити з Богом, належати до Христової Церкви – це далеко не означає бути сумними і виконувати лише приписи і закони, а, навпаки, вимагає бути радісними, крокуючи по справжній дорозі життя разом з іншими приятелями.
Аніматор – з лат. слова anima, що означає душа. Аніматор тоді має бути душею в групі, в товаристві друзів. Душа означає щось безсмертне, живе, життя. Аніматор повинен відновити, давати життя там, де його не має. Така діяльність аніматора називається анімацією – анімація (lat. animatione). В українські мові у медицині вживається також слово латинського походження ri-animatione (реанімація), тобто відновити життя, допомогти знову почати жити, оживити, відновити життєві функції. З цього можна догадатися, якою має бути роль аніматора, який повинен «анімувати» тобто надихати, бути душею команди, давати життя там, де б він не знаходився: у школі, на роботі і т.д.