14 січня було особливим днем на парафії св. Василія Великого, що у селищі цукровиків Козови. Адже тут храмовий празник, який вже традиційно проходить як своєрідна духовна віднова і завжди має різдвяний характер, бо відбувається в часі між Різдвом Христовим і Богоявлінням.
Дуже знаково, що парафіяни разом з отцем-парохом Романом Рокецьким готуються до нього заздалегідь. Початком приготувань завжди є дев’ятниця до дитятка Ісуса, яка закінчується 31 грудня. Цього разу вона проходила в світлі сімох діл милосердя для душі і тіла, адже в Католицькій Церкві наступив Надзвичайний Святий Рік Божого Милосердя.
Учасники дев’ятниці мали змогу приступати до Святих Тайн Сповіді та Євхаристії, спільно молитися на вервиці, слухати духовні науки. Вірні переживали і приймали Слово Боже, яке линуло з уст проповідника Божого Милосердя отця Юстиніана Городечного, ігумена монастиря отців-францишканців при церкві св. апостола Петра з міста Тернополя. Отець Юстиніан, до речі, є частим і бажаним гостем парафії. А на завершення всі парафіяни мали змогу долучитися до акції допомоги воїнам АТО з парафії.
Звичайно це дало добрий початок для зустрічі Нового року та святкування Різдва Христового. Але всі ми чекали празника, який святкували цього року вп’ятнадцяте. Ця ювілейну дату відзначили по-особливому. Дню 14 січня передували передноворічні чування, які почалися відправою Вечірні з Литією. Опісля була відправлена благальна пісня з виставленням Найсвятіших Тайн. Вірні всією спільнотою благали Бога охоронити всіх нас від голоду, пошесті, вогню і війни. Прийнявши мировання всі слухали духовні науки, разом молилися на вервиці, роздумували про Ісусову молитву.
Діти недільної школи, їх батьки, молодь і навіть старші люди в цей час чували і молилися, незважаючи на пізню пору. З духовною програмою до нашої церкви загостив отець Василь Брона, протопресвітер Великоберезовицький. До речі, шлях до священства отця Василя почався з нашого храму, коли він 14 січня 2001 року прийняв дияконські свячення в нашій церкві з рук світлої пам’яті Преосвященного Владики Михаїла (Сабриги).
Довго не хотіли ми відпускати отця Василя, адже він зумів влучно словом і піснею донести до всіх нас Божу науку. Потім чування вилилися на церковне подвір’я, де були представлені парафіяльні вертепи, лунали колядки та засівання, адже наступив Старий Новий рік. Опівночі всі разом проспівали церковний гімн «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни» і мали змогу зігрітися теплим чаєм та вином, поласувати домашньою випічкою, про яку подбали церковні сестриці та всі добрі господині нашої парафії. Ще довго лунали голосні колядки та віншування над нашим храмом і розливались голосною луною над всією Козовою. Люди були зігріті радістю, вірою, любов’ю і теплом, які витали в церкві і у душах людей.
А сам празник відбувся справді в повноті благодаті Святого Духа. Запрошені священики, гості та вірні мали змогу всі разом молитися, дякувати Богу за пройдений непростий рік для цілого українського суспільства і просити помочі Божої та милосердя в наступному. Завершилося свято гучним многоліттям для проводу церкви, вірних, цілого українського народу. Люди приступали до мировання, приймали покроплення свяченою водою. Під час водосвяття був освячений вітраж на Богоявлінській каплиці із зображенням Святого Духа, який освятили священики на чолі з отцем Романом Гуком, протопресвітером Козлівським.
Дуже символічною стала ця подія, бо, як сказав настоятель нашої церкви, вітаючи всіх після Святої Літургії, парафія наша входить в еру Святого Духа, який навчає, просвічує і далі провадить нашу спільноту і всіх нас до Бога, до спасіння. Ми всі в цьому переконані, адже під таким духовним проводом, який маємо ми, вірні парафії Святого Василія Великого смт. Козови, з бажанням всіх парафіян, їх відкритістю, жертовністю і любов’ю до Бога, тішить серце думка про те, що наша парафія є дійсно живою і є місцем зустрічі з Живим Христом. Бо ці добрі справи, які творяться в нас, це не поодинокі випадки, а те, що наповнює життя нашої парафіяльної спільноти кожного дня, щоразу, ось уже 15 років, бо «з нами Бог»…
повідомила Тетяна Бек