З нагоди завершення 2015-2016 навчального року катехитична недільна школа «Введення в храм Пресвятої Богородиці» парафії св. Василія Великого смт. Козови (селище цукрового заводу) 23 червня 2016 р.Б. організувала подорож до Національного заповідника «Давній Галич».
Участь у поїздці взяло близько 60 осіб, а саме: діти, батьки, катехит Тетяна Бек та о.-протопресвітер Роман Рокецький. Спершу подорожуючі завітали до Крилоса. У храмі Успіння Пресвятої Богородиці (XVI ст.) діти отримали повний ювілейний відпуст у Святий Рік Божого Милосердя: приступили до святого таїнства Покаяння, взяли участь у Святій Літургії, прийняли Пресвяту Євхаристію, вислухали науку про Боже Милосердя (яку виголосив парох о.Ярослав Жолоб) та відмовили молитву «Вірую» в намірі Святішого Отця. Також паломники занесли молитви до Крилоської Чудотворної ікони Матері Божої та перейшли через Двері Милосердя.
Потім групі провели екскурсію у Музеї історії давнього Галича, розташованому у колишніх Митрополичих палатах (пам’ятка архітектури початку ХIX ст.) поблизу храму. Працівники музею ознайомили екскурсантів з експозицією музею, в якій представлена історико-культурна спадщина давнього міста, археологічні та архітектурні знахідки минулого, які засвідчують, що Галич – Крилос свого часу був потужним державним та релігійним центром, столицею могутньої Галицько-Волинської держави. Також екскурсанти відвідали другий поверх Митрополичих палат, де міститься експозиція єдиного на теренах Галичини музею історії церкви, та побували у «Галичині могилі» і на фундаментах Успенського собору (ХІІ ст.) з каплицею Св. Василія (XV ст.).
Далі дорога пролягала до Галича, де учасникам подорожі провели екскурсію до Галицького (Старостинського) замку (XIV–XVII ст., руїни) на Галич горі, що в минулому був оборонним форпостом Галицького князівства. Після подорожуючі побували у центрі сучасного Галича, де відвідали храм Різдва Христового (XIV–XVI ст.). Розглядаючи макет «Храми Давнього Галича», екскурсовод наголосив на тогочасній кількості храмів Галицько-Волинського князівства – від 30 до 49 церков (!), – що свідчить про високий рівень духовності українського народу.
Прикінцевим об’єктом поїздки була церква Св. Пантелеймона у с. Шевченкове (поблизу Галича) яка є перлиною галицької архітектурної школи XII ст. та єдиним і найстарішим із збережених храмів Галицько-Волинського князівства. У святині учасники подорожі помолились до Св. Пантелеймона Цілителя (мощі якого знаходяться у церкві), подякувавши Богу за нагоду здійснення подорожі та у намірі миру і спокою в Україні.
Зрештою, спільнота мала відпочинок на природі, ігри та пікнік, де корисно і весело провела час. Дорогою діти молились вервицю, провели катехитичну міні-вікторину, співали християнські та українські народні пісні. Під час подорожі усі учасники отримали духовне, культурне та історичне збагачення.
P.S. Сторінку катехитичної недільної школи «Введення в храм Пресвятої Богородиці» парафії Св.Василія Великого смт.Козови (селище цукрового заводу) можна переглянути в соціальній мережі «Вконтакті» за такою адресою: Катехитична школа парафії Св. Василія Великого https://vk.com/club67686889.
повідомила Тетяна Бек