26 серпня архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк) відвідав відпустове місце у с. Острів (Тернопільський район) та відслужив Божественну Літургію з нагоди прощі, яка відбувалася у ці дні. Богослужіння відбулося у храмі св. Софії Премудрості Божої з участю великості кількості духовенства та паломників, які прийшли, щоб помолитися та набрати святої води із цілющого джерела.
Архиєрей благословив паломників, побажав щедрих Божих ласк, а з нагоди 1030-ї річниці Хрещення Русі-України та 25-тиліття утворення Тернопільсько-Зборівської архиєпархії вручив священикам Великоберезовицького деканату церковні нагороди. Так, право носити золотий хрест з прикрасами отримали адміністратор відпустового центру у с. Острів о. Мирослав Богак та декан Великоберезовицький о. Василь Брона, а право носити золотий хрест отримали о. Василь Шафран, о. Іван Зозуля та о. Василь Дідух.
{youtube}3ltxH7QIt6k{/youtube}
прес-служба архиєпархії
Довідка
Село Острів згадується в Литовській Метриці 1431 року. Воно знаходиться південніше міста Тернополя, на лівому березі річки Серет, яка тут робить закрут, таким чином омиваючи село з трьох сторін – звідси, напевно, й походить сама назва. Відомим стало село завдяки гідрологічній пам`ятці природи «Острівське джерело», – цілюща вода джерела багата на іони срібла.
Переповідають, що колись у селі жив граф Баворовський, у нього були дружина та донечка. У доньки була хвороба очей. Жоден лікар не зміг допомогти вилікувати її. Матінка-графиня багато молилася за здоров’я дитини. Одного разу їй приснилася Богородиця, повідомивши у сні, аби вона лікувала доньку джерельною водою. Графиня прислухалась до слів Богородиці і через деякий час їхня донечка одужала. Після такого Божого чуда до Острівського джерела почали приходити люди, аби теж позбутися недуг.
З тих часів і донині йдуть, їдуть до острівського джерела по зцілення люди з усієї округи.