Пастирське слово у присутності близько 30 священиків Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, Бучацької єпархії та великої кількості мирян виголосив владика Йосафат Говера. Архиєрей говорив про гріх та його диструктивний сплив на життя людини: “Смерть духовна спричиняє смерть тілесну. Бог сотворив людину для життя, але через гріх людина життя втрачає і чекає смерті. Гріх ранить не тільки саму людину, але й приносить труднощі і рани у міжлюдські відносини, вносить відчуження і протиставлення… Гріх спотворює і ставлення людини до праці, вона була благословенням для людини, а мусить стати засобом виживання. Гріх порушує гармонію між людиною і природою та порушує братерство поміж людьми настільки, щоб навіть брат братові стає чужим, ба навіть і ворогом”.
Проводячи аналогію зі Святим Письмом, екзарх Луцький сказав, що гріх закрив перед Каїнові розуміння братерства, призвів до братовбивства і також сьогодні “вносить у суспільство безлад, породжує даремні зусилля у побудові суспільства без Бога”.
Єпископ зробив акцент: “Бог є основою моральності людини і без нього щастя неможливе! Хоча гріх є великим викликом перед людиною, проте на нього є лік. Сцілити його може лише покаяння… Людині, яка живе постійно під тиском спокус диявола, світу, необхідне покаяння постійне”.
Вкінці проповіді владика Йосафат підсумував: “Благодаттю Таїнства Покаяння християнин долає гріхи і схильності до них, піднімається з упадку, утверджується у чеснотах, а плодами покаяння стають добрі діла, милостиня, чистота серця, жертовна любов. Даром Таїнства Покаяння є прощення від Бога, примирення з Ним і своїми ближніми”.
Архиєпископ Василій Семенюк після Святої Літургії відзначив 4 священиків архиєпархії почесними нагородами. Віце-ректор Тернопільської семінарії, настоятель храму св. священномученика Йосафата міста Тернополя о. Воломир Ковалковский та настоятель храму св. архистратига Михаїла о. Ярослав Онищук отримали право носити золотий хрест з прикрасами. Викладач Тернопільської семінарії, доктор біблійного богослов’я о. Іван Січкарик та заступник голови комісії у справах родини Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. Мирон Сачик отримали право носити золотий хрест. Церковні винагороди єпископ вручив отцям за особливіші заслуги та старання, жертовну та довголітню працю на благо архиєпархїі та громад вірних.
Настоятель Архикатедри о. Андрій Романків привітав усіх парафіян із храмовим празником, дякував владиці Василію, усім архиєреям за молитву та благословення. Священик відзначив активних парафіян, меценатів та жертводавців, які впродовж року старалися та жертвували на благо храму. Особливо дякував особам, які спричинилися до встановлення скульптур Пресвятої Богородиці, архистратига Михаїла, ангела Гавриїла та св. Теклі на фасаді Архикатедри. Отець Романків також додав: “З цим торжественним днем також пов‘язана подія завершення періоду переслідувань Української греко-католицької церкви, адже саме сьогодні у 1989 році у нашому храмі була відслужена перша Літургія після тривалого періоду заборони. Тому ми нині наша молитва є виявом глибокої вдячності Богові за те, що ми вільно можемо сповідувати свою віру у своїй державі”.
Ввечері для усіх бажаючих відбувся духовно-мистецький концерт Тернопільського муніципального оркестру.
Пригадуємо, що рівно рік тому, 22 грудня 2011 року, Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, увів на митрополичий престіл Тернополя владику Василія Семенюка. Під час Божественної Літургії, в якій взяли участь архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський Нунцій в Україні, архиєпископи і митрополити РКЦ, 25 архиєпископів, митрополитів та єпископів УГКЦ з України та закордону, представники православної церкви Київського патріархату, було зачитано декрет про створення Тернопільсько-Зборівської митрополії.
Від того часу Тернопіль – митрополичий осідок, Тернопільсько-Зборівська єпархія отримала статус архиєпархії, владика Василій Семенюк носить титул архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського та опікується Тернопільсько-Зборівською архиєпархією, Бучацькою єпархією та греко-католицькими парафіями Хмельницької області.
прес-служба архиєпархії