Середа, 28 липня 2021

Митрополит Василій візитував парафію святого пророка Іллі м. Тернополя

Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк 16 травня, у неділю Мироносиць, здійснив душпастирський візит на парафію св. пророка Іллі м. Тернополя. Він очолив Божественну Літургію, на якій йому співслужили настоятель храму отець-доктор Василій Корендій та сотрудник парафії о. Володимир Пилипчук.

DSC 8447

У духовному зверненні кир Василій говорив на тему євангельського читання – про жертовність і апостольство жінок-мироносиць, які завжди були готові послужити Ісусу Христу.

Сьогодні церква прославляє геройство жінок, якій йшли до гробу Ісуса, несучи з собою пахучі олійки, щоб помазати Ісусове тіло миром, – зазначив митрополит. – Вони йшли до Божого гробу і не звертали уваги на страх, бо любили Ісуса.  Вони служили йому за життя і після смерті теж хотіли йому послужити. Вони були при ньому, як він творив чуда, коли ніс хрест. Сміливість цих жінок більша, ніж сміливість апостолів, бо останні поховалися, коли Ісуса розіп’яли. Дорогі українські жінки, вас Христос кличе йти за ним і помагати голосити Євангеліє.

Архиєпископ закликав усіх сучасних жінок наслідувати їх приклад, проповідувати Слово Боже і народжувати хоча б по троє дітей. Владика наголосив, що в Україні триває війна, де гинуть кращі сини українського народу, до того ж українців щороку стає щоразу менше, тому дуже важливо, щоб жінки мали відвагу народжувати дітей і були берегинями свого роду і народу.

Після завершення Божественної Літургії архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк уділив усім присутнім своє пастирське благословення і вручив подячні грамоти старшій сестриці храму п. Орисі Бадовській, старщому брату п. Петру Теслюку, касиру п. Марії Корнафель, дяку п. Марії Богданович, активному учаснику Вівтарної дружини Маркіяну Теслюку та слугині спільноти «Матері в молитві» п. Лесі Заморській.

Відтак відбулося освячення води. Архиєпископ окропив усіх присутніх, побажав міцного здоров’я на многая літа. На завершення брати-семінаристи дали невеличкий концерт, виконавши духовні та патріотичні пісні.

повідомив о. Василь Корендій