Четвер, 26 травня 2022

На Богоявлення Господнє митрополит Василій освятив воду для мешканців Тернополя

19 січня, у день празника Богоявлення Господнього, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк здійснив пастирський візит на парафію УГКЦ св. Архистратига Михаїла міста Тернополя. Архиєрей очолив Божественну Літургію, на якій йому співслужили настоятель храму о. Іван Січкарик та ректор Тернопільської духовної семінарії о. Іван Римар.

mykh 11Настоятель храму о. Іван Січкарик, сотрудники та вірні зустріли владику при вході до церкви. Марійська дружина привітала митрополита різдвяними колядками та віншуваннями. По закінченні Літургії всі наблизилися до вертепу, що знаходиться в храмі, та спільно прославляючи новонародженого Ісуса колядками.

Відтак, процесія вірних на чолі з митрополитом перемістилася на подвір’я храму, де було здійснено Чин Великого Йорданського водосвяття. Кир Василій привітав парафіян храму з празником та окропив кожного освяченою водою. Після чого брати семінаристи показали всім присутнім театральне дійство «Маланка».

Згодом архиєпископ Василій відбув на набережну Тернопільського ставу, де взяв участь у міжконфесійному Великому Йорданському водосвятті. Подія відбулася біля хреста, встановленого на честь річниці Хрещення України-Русі у парку імені Тараса Шевченка за участю представників інших конфесій. Після завершення водосвяття семінаристи ще раз представили учасникам молитви традиційне різдвяне дійство «Меланка».

пресслужба архиєпархії

світлини з набережної https://oda.te.gov.ua/