Четвер, 26 травня 2022

Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ передала понад 500 тон допомоги переселенцям

Про це йдеться у зведеному звіті координаційного центру з допомоги військовим та переселенцям, який діє біля Архикатедрального собору УГКЦ Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці міста Тернополя від початку вторгнення Росії в Україну. Благословив діяльність центру архиєпикоп і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк. 20220326 125435

За оприлюдненими 25 березня даними у часі війни для цивільного захисту населення та його повсякденних потреб, зокрема для потреб біженців, що перебувають на території України, Тернопільсько-Зборівською архиєпархією одержано та розподілено більше 500 тон гуманітарної допомоги. Допомога надійшла з таких країн як Італія, Голандія, Німеччина, Іспанія, Польща, Данія виключно через особисті контакти з місцевими жертводавцями та парафіяльними спільнотами Церкви. Допомогу також надають і жертводавці, що проживають в Україні.

Одержано продукти харчування, засоби гігієни, дитяче харчування, медикаменти, постільна білизна, одіяла, ковдри, подушки, одяг, взуття, ліжка, матраци, засоби пересування для інвалідів, харчування для тварин тощо. Їх передано у м. Миколаїв (35 тон), у м. Київ (близько 100 тон), у м. Харків (60 тон), Фастів (60 тон), Охтирка (25 тон), Лубни (16 тон), Краматорськ, «Карітас-Київ», Ніжин, Житомир, Біла Церква, Радомишль, Кам’янець-Подільський, Чернігів, Дніпро.

Частину гуманітарної допомоги отримують переселенці, які проживають у Тернополі. Так сьогодні, 26 березня, саме для них вчетверте провели акцію із безкоштовної роздачі одягу, взуття та продуктів. Сотні людей, які зібралися біля Архикатедри, змогли обрати речі першої необхідності, їх частували смачною кавою та обслуговувала команда волонтерів під проводом священників архиєпархії о. Романа Демуша та о. Петра Порохонька. Найбільші черги спостерігалися до пунктів видачі картоплі, цибулі, яблук та риби, а також засобів гігієни.

20220326 132055«Ми хочемо виявити любов і допомогти тим, хто є гостем чи біженцем і нашому місті, хто втікає і не знає куди втікати, - наголосив координатор і волонтер о. Роман Демуш. - Наша праця, наше служіння нехай буде виявом правдивої християнської любові. Це служіння набирає правдивого змісту тоді, коли ми його поєднуємо з Божою любов’ю, коли черпаємо сили і натхнення у Бога, коли ця праця є безкорисливим даруванням себе». Отець провів молитву, благословив присутніх та подякував кожному благодійникові.

До слова, у Тернопільському «Карітасі» за цей місяць проживало більше 500 осіб, а отримали особисту допомогу більше 1000 осіб. У Архикатедральному соборі УГКЦ Тернополя отримали особисту допомогу більше 3000 осіб, на організованих ярмарках роздавання одягу та їжі. У Марійському духовному центрі отримали допомогу більше 1000 осіб. Постійно проживає у Зарваниці 160 осіб. У співпраці з місцевими громадами постійно передаються продукти харчування для біженців, які проживають по цілій Тернопільській області. Також надається допомога підрозідам територіальної оборони, Національній Гвардії та іншим військовим структурам у співпраці з Департаментом військового капеланства УГКЦ.

о. Олег ХАРИШИН,

пресслужба архиєпархії