Четвер, 26 травня 2022

Волонтерський центр Архикатедри Тернополя звітує за тиждень праці: 5000 переселенців отримали близько 50 тон допомоги

Триває благодійна акція із роздавання гуманітарної допомоги біля Архикатедадрального Собору УГКЦ Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці міста Тернополя. У зведеному звіті координаційного центру з допомоги військовим та переселенцям, який діє при Соборі з благословення архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка, тільки за минулий тиждень на благодійних ярмарках допомогу отримало близько 5000 вимушено переселених осіб.

зображення viber 2022 04 05 10 48 52 715За словами координатора центру о. Романа Демуша, було роздано близько 50 тон допомоги переселенцям, які проживають у місті Тернополі. «Наш оргкомітет подбав про певні зручності для них. Так наприклад, цієї суботи, 2 квітня, ми приготували вже сформовані у паперових пакетах продуктові набори, щоб люди не витрачали часу зайвого часу у пошуках необхідного. Решту засобів - предмети гігієни, дитяче харчування, медикаменти, постільна білизну, одяг, взуття тощо кожен обирав особисто. Кожен переселенець при реєстрації отримує браслет, щоб поміч потрапляла у руки особи, яка дійсно її потребує».

Впродовж тижня було відправлено гуманітарні вантажі на Київщину, зокрема Бориспіль, Вишгород та Патріарший Собор УГКЦ, Миколаївщину та Кропивницький, готується допомога на Бучу та Запоріжжя. «Вже отримуємо фотозвіти від волонтерів та військових про отримання вантажу. Ми щиро дякуємо нашим благодійникам з Італії, Голландії, Німеччини, Іспанії, Польщі, Данії тощо, адже їхня підтримка є важливим знаком любові та солідарності з усією Україною, - каже о. Роман Демуш. – Хочу оцінити працю наших волонтерів. Жартівливо називаємо їх робочим батальйоном. Серед них не тільки місцеві мешканці, а велика частина тих, хто вимушено покинув свої домівки через війну. Особлива подяка також семінаристам Тернопільської семінарії, які також долучаються до праці».

зображення viber 2022 04 05 10 48 56 894До слова, вчора, 4 квітня, біля Архикатедрального Собору окремо відбулася акція із безкоштовної роздачі одягу, взуття, засобів гігієни та іграшок вимушено переселеним дітям. Близько 3 сотень дітей-переселенців разом із батьками змогли обрати речі першої необхідності. Особлива увага дітей була прикута до зони роздавання іграшок.

Слід зазначити, що за аналогічним звітом станом 25 березня у часі війни для цивільного захисту населення та його повсякденних потреб, зокрема для потреб біженців, що перебувають на території України, Тернопільсько-Зборівською архиєпархією одержано та розподілено більше 500 тон гуманітарної допомоги.

зображення viber 2022 04 05 10 49 25 999

о. Олег ХАРИШИН,

пресслужба архиєпархії