Четвер, 30 травня 2024

У Зарваниці проходив курс для вчителів на тему "Педагогіка стійкості"

З благословення митрополита і архиєпископа Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка за підтримки Патріаршої комісії з питань освіти і виховання УГКЦ архиєпархіальна комісія 26-28 жовтня провела модульний навчальний курс для формування освітніх лідерів з основами антикризової педагогіки і духовно-психологічного супроводу учнів та освітян. У навчанні взяло участь 30 педагогів.

зображення viber 2023 10 28 19 09 08 888

«Якісне ціннісно-орієнтоване виховання/формування і осмислений супровід у гармонійному розвитку - надійні шляхи формування психологічної та духовної стійкості особи як дорослого так і дитини. Зараз нам так важливо тримати курс на оновлення власної внутрішньої стабільності та ціннісного спрямування усіх учасників освітнього процесу. Християнські цінності так потрібні, щоб вистояти, перемогти та відродитися», - зауважила у вступному слові Ганна Зварич, заступник директора департаменту освіти і науки ТОВА.

Як розпізнавати тривожні стани, як спілкуватися з людьми надмірного хвилювання, переживати втрату близьких - практичними порадами з учасниками тренінгу ділилась лікар-психотерапевт Марія Хомів. Про зв’язок між психологічною і духовною стійкістю, про зрілу віру, укріплену розумом і здатністю критично мислити наголошував на навчаннях о. Микола Медюх, вчитель ТОЛ «Знамення».

«Духовно стійка людина шукає дію Бога навіть у найважчій ситуації. Важливо знати, що останнє слово завжди за Господом, якою би абсурдною не здавалась несправедливість у світі», - наголошував педагогам колова Комісії з питань освіти і виховання о. Іван Зозуля.

«Про стійкість у підході до духовності спонукає усвідомити також і те, що молитва, Свята Літургія, богослужіння є формою спілкування з Богом» - зауважив о. Роман Габрилей.

З метою формування психологічної і духовної стійкості для учасників тренінгу були проведені мінілекції, практичні вправи, праця в групах, а також відбувалося ділення, підводились підсумки і обговорювалися подальші плани.

Особливо зворушливою для усіх стала зустріч з Архиєпископом і Митрополитом Василієм, який подякував педагогам за їхній труд у вихованні молодого покоління на християнських цінностях і уділив кожному особисто батьківське благословення.

Окрім навчань усі присутні мали можливість брати участь у молитовних практиках Церкви. Вкінці усі отримали акредитований Сертифікат ГС "Католицька освіта" на 30 академічних годин.

повідомила Анна Зварич