Четвер, 18 липня 2024

Владика Володимир Фірман благословив початок екологічної місії в с. Золота Слобода

10 листопада у с. Золота Слобода, Козлівського деканату, пройшли екологічні місії. Захід відбувся за участю єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Володимира Фірмана та референта з питань екології архиєпархії о. Василя Шафрана. У такий спосіб парафіяни храму Покрови Пресвятої Богородиці взяли участь у Всеукраїнській екосоціальній ініціативі «Посади дерево миру».

зображення viber 2023 11 12 19 04 34 488Приємною несподіванкою для громади став пастирський візит владики Володимира Фірмана, його зустрічали віце-декан Козлівського деканату та настоятель місцевого храму о. Остап Луців, Галина Мукевич, катехитка парафії, Ігор Мидло, староста с. Золота Слобода, Михайло Кошеля, директор ПАП "НИВА", Уляна Гуцал, директорка Золотослобідської гімназії, представники парафіяльної ради, вчителі, працівники гімназії та гімназисти.

Розпочались місії Молебнем до Богородиці за Божу опіку для наших воїнів і Божий мир для України. До всіх присутніх звернувся владика Володимир, який сказав таке: «Берегти Боже створіння - природу - означає любити Бога і ближнього. Бережливе ставлення до навколишнього середовища, як спосіб поведінки, виховується з раннього віку. Так починається екологічне виховання в сім'ї. Саме сім’я є першою церквою, про яку дізнається дитина, тут ми перше чуємо про Бога, вчимо перші свої молитви та вперше беремо участь у житті Церкви. Все створіння, що нас оточує, повинно допомагати нам відкривати для себе правду про Бога-Творця. Релігійно-екологічне життя має починатися дома. Першими катехитами у житті дитини повинні бути її батьки, бо вони є найважливішими вчителями з - поміж усіх інших».

У зв'язку з оголошеною повітряною тривогою, еколекції довелось перервати і продовжувати в укритті. Проте це не завадило учасникам зустрічі глибоко задуматись над їх змістом та усвідомити свою відповідальність у ставленні до Божого створіння. Власне, отець Василь Шафран провів пізнавальну лекцію про захист навколишнього середовища і порятунку Божого створіння. «Біблія нагадує нам, що Земля є дарунком для всіх живих істот, для всякої тварини живої та всякого створіння, що на землі, - наголосив священник. - Людина мешкає на землі разом з іншими створіннями, але створена на образ і подобу Божу, в особливий спосіб, щоб їх доглядати і керувати (володіти) ними».

Доброю справою цього дня було висадження парафіяльного саду «Саду Перемоги» за участю владики, священників і вірних.

Кульмінацією екологічної місії було відвідини ПАП «Нива", що діє на території села. Директором с/г господарства вже 40 років є Михайло Кошеля, який на території свого підприємства підтримує екологічні ініціативи: виробництво палет, вирощування садовини і городини, а також утримують свійських тварин і екзотичних птахів.

«Метою акції є привернення уваги до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни, єднання в молитві за перемогу, справедливий мир та збереження створіння, плекання екологічної свідомості та патріотизму, а також прагнення стояти в обороні життя, рідної країни та дарованої Богом природної спадщини», - розповідає місцевий священник о. Остап Луців.

пресслужба ахриєпархії