Субота, 02 березня 2024

7 архиєреїв УГКЦ взяли участь у святкуванні храмового празника Архикатедри Тернополя

Сьогодні, 9 грудня, відбулося святкування храмового празника Архикатедрального Собору УГКЦ Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці міста Тернополя. З цієї нагоди відбулася урочиста Божественна Літургія, яку очолив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк у співслужінні єпарха Бучацького Дмитра Григорака, екзарха Луцького Йосафата Говери, єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівського Теодора Мартинюка, єпарха Кам’янець-Подільського Івана Кулика, єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівського Володимира Фірмана та єпископа-помічника Коломийського Петра Голінея.

IMG 8317 2У молитві взяли участь велика кількість священнослужителів, вірних Архикатедри та гостей, представників влади. Сотні тернополян прибули, щоб отримати благословення з рук Архипастирів у празничний день їхньої святині та молитовно просити Божого благословення для українського народу, мужності і сили духа для воїнів, які захищають Батьківщину від російського агресора.

Єпископ-помічник Коломийський Петро Голіней напередодні празника провів триденні реколекції у Соборі, а під час Літургії виголосив провідь [див. відеосюжет]:

Митрополит Василій привітав архиєреїв, священників, парафіян Архикатедрального Собору та усіх присутніх з празником, побажав щедрих Божих благословень, добра кожному та миру для України. Подякував настоятелю Собору о. Оресту Павліському за старанну душпастирську працю на благо громади вірних. Кожного просив усильно молитися за українське військо. 

«Молюсь за тебе, українська мамо, син якої воює на фронті, щоб ти дочекалась його не в домовині, а живим-здоровим. Боже, благослови нам Неньку-Україну», - вкінці сказав кир Василій.

Завершилися святкування водосвяттям у каплиці біля Собору.

пресслужба архиєпархії

світлини Тараса Романика