Четвер, 18 липня 2024

Помер о. Василь Прокопів

16 грудня відійшов у вічність о. Василь Прокопів. Священник народився 28 травня 1955 р. Б. у с. Голгоча на Підгаєччині. Студії здобув у Львівській підпільній семінарії Святого Духа, відтак у Зарваницькій духовній семінарії та Івано-Франківському теологічно-духовному інституті.

pro2Дияконські свячення прийняв з рук кир Михаїла Сабриги 3 червня 1990 р. Б., священичі - з рук кир Юліана Вороновського - 14 червня 1992 р. Б.

Одружився у 1977 році, з дружиною Надією виховали двох синів Андрія і Сергія. Син о. Андрій, так як батько, пішов за покликанням і став священиком. Душпастирював о. Василь Прокопів у Тернопільсько-Зборівській єпархії на таких парафіях: с. Осташівці, с. Данилівці, с. Білківці, с. Богданівка на Зборівщині, село Воля на Теребовлянщині.

Останніми роками через поганий стан здоров'я залишив парафію і служив вдома у капличці. За своє життя переніс 8 хірургічних втручань, мав І-шу групу інвалідності, хворів на діаліз (не мав обох нирок), цукровий діабет, аритмію серця.

Чин священничого Похорону відбувся вчора, 18 грудня; похоронили священника на цвинтарі с. Голгоча (Волиця). Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк, єпископи-помічники Теодор Мартинюк і Володимир Фірман, працівники курії архиєпархії, усі священники та вірні висловлюють щирі співчуття родині покійного. Нехай Всемилостивий Господь прийме душу о. Василя в Небесні Оселі, де всі святі і праведні спочивають.

pro3pro1пресслужба архиєпархії