Субота, 02 березня 2024

Відеозаписи доповідей конференції про Почаївський василіянський монастир тепер доступні онлайн

Записи виступів дослідників-учасників міжнародної наукової конференції «Почаївський феномен: василіянський монастир Успіння Пресвятої Богородиці в історії та культурі України» оприлюднили на Youtube-каналі «Почаїв. Україна». Як і обіцяв оргкомітет наукової події, що відбулася 28-30 вересня 2023 року, відео кожної із записаних доповідей зосібна, мали з’явитися у вільному доступі онлайн до кінця 2023 року. Мета – популяризувати правдиву історію Почаївського василіянського унійного, тобто греко-католицького, монастиря Успіння Пресвятої Богородиці, його спадщину та величезний внесок в українську культуру. Саме для цього на конференції і згуртувалися вчені з України та Польщі (греко- й римо-католики, православні, протестанти тощо), які досліджують різні сторінки почаївського минулого і спадку впродовж багатьох років.

ddd«Ми продовжуємо працювати над підготовкою до друку збірника конференції, який буде фаховим науковим виданням і, до слова, вмістить не тільки статті, підготовані учасниками на основі своїх доповідей, а й значний блок з унікальними документами, що стосуються історії Почаївського василіянського монастиря та загалом Луцько-Острозької єпархії. Більшість цих джерел вперше спеціально для публікації переклали сучасною українською мовою, – розповів один з членів оргкомітету, науковий співробітник Інституту історії Церкви Українського католицького університету історик Володимир Мороз. – Також до збірника увійде великий блок ілюстрацій».

19 грудня макет названого збірника затвердила Вчена рада Філософсько-богословського факультету УКУ, в рамках якого й діє Інститут історії Церкви, один зі співорганізаторів конференції нарівні з Провінцією Найсвятішого Спасителя Василіянського Чину Святого Йосафата в Україні і Тернопільсько-Зборівською архиєпархією УГКЦ. Нагадаємо, що конференція «Почаївський феномен…» відбулася теж за підтримки Тернопільської обласної військової адміністрації і Тернопільської обласної ради.

Загалом наукова подія, згідно з її програмою, зібрала 37 науковців із 35 доповідями (2 доповіді у співавторстві). Водночас із конференцією в Марійському духовному центрі у Зарваниці відбулася виставка автентичних почаївських старожитностей, каталог якої оприлюднили онлайн у скорому часі після її завершення.

 

пресслужба архиєпархії

PS: перелік доступних для перегляду доповідей оновлюється