Субота, 02 березня 2024

Митрополит Василій очолив Богослужіння Різдва Христового та вручив високу нагороду о. Роману Демушу

25 грудня архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк з нагоди празника Різдва Христового очолив святкове богослужіння в Архикатедральному Соборі Тернополя. Співслужили архиєрею настоятель Архикатедри о. Орест Павліський, синкел у справах мирян о. мітрат Андрій Іван Говера, ректор Тернопільської духовної семінарії о. Іван Римар. Прибули сотні вірних, щоб спільно з владикою подякувати Богу за дар народження Його Сина та просити Божої помочі в нелегких обставинах війни.

dem 3«Бог приходить, щоб оселитися на землі, серед людей, заради людини, щоб обновити зотлілу через гріх Божу подобу у людині, - зазначив у пастирському посланні з нагоди празника Різдва Христового кир Василій [повний текст]. - Зотліла у нас Божа подоба сьогодні, як ніколи, потребує приходу Божого Сина, котрий єдиний має владу її обновити. Його сходження цієї ночі дає можливість кожному навернутися, змінитися, позбутися гріха, бо заради цього Бог став людиною».

Владика наголосив, що «цьогорічне свято Різдва Христового є винятковим, бо проходить у надважких обставинах протистояння жорстокому російському агресорові в умовах постійного терору. Українське суспільство не може вийти з темноти ночі, що нас поглинула, та дочекатися світанку. Цей гіркий досвід нашого народу дозволяє нам по-особливому сприймати різдвяну історію. Це історія не лише радості та щастя, але й історія випробування…Проте усі ці випробування є ніщо для того, з ким є Бог, ким Він опікується».

«Усі ми переконані, що Господь сьогодні з нами, з усім українським народом, який страждає, а Бог завжди з тими, хто страждає. Тому його присутність серед нас є могутнім засобом, що дає силу подолати всі випробування, якими б важкими вони не були. Не піддаваймося зневірі, втомі, знеохоті, тому що сьогодні народжується Христос, який приходить у світ, аби скріпити нас і дати надію

dem 2Сьогодні усі ми схиляємо голови перед мужністю наших воїнів, які боронять Україну. Нехай Господь береже їх. Нехай новонароджений Христос принесе радість у сім’ї наших військових, що не побачать цього року своїх родин за святковим столом. У цю Різдвяну ніч хочу розділити біль родин, котрі втратили рідних, близькі яких у полоні, з внутрішньо переміщеними особами; з усіма братами й сестрами, яких недоля закинула на чужину».

Після Святої Літургії високопреосвященний Василій привітав присутніх зі світлим празником Різдва Христового, побажав кожному щедрих Божих благословень, добра, миру для України та перемоги у війні: «В час Різдва Христового щиро вітаю всіх вас, бажаю, щоби Боже благословення зійшло на кожну сім’ю, нехай воно лине через усі міста і села, на Донбас, Херсон і Запоріжжя, де наші воїни захищають нас. Молюся, щоб Бог дав Україні перемогу, Ісусе поглянь на Україну, на сльози матерів, поглянь на сльози дітей-сиріт, на Україну, яка плаче, витри сльози України. Я знаю, що Ти скажеш Господи: «Нехай навернеться Україна, нехай покине гріх». Владико, Україна навертається!»

Знаковим цього дня стало вручення особливої нагороди від імені Блаженнішого Святослава, Глави і Отця УГКЦ, та з благословення архиєпископа і митрополита Василія. Оціннючи ревність для Божої слави та благо УГКЦ, ревне та жертвоне священниче служіння, що увінчалося численними плодами і доброю славою серед вірних нашої Церкви, активну діяльність для молоді, а також заснування і провід проекту «Школа християнського аніматора», заступника голови комісії УГКЦ у справах молоді та сотрудника Архикатедри Тернополя о. Романа Демуша іменовано митрофорним протоієреєм та уділено йому право носити мітру.

«Складаємо вас сердечну подяку та висловлюємо вам визнання і похвалу, - зазначив Блаженніший Святослав у декреті. – Нехай Всемилостивий Господь щедро винагородить вас своїми дарами, даючи вам сили і наснагу в доброму здоров’ї жити у святості і любові до Нього та продовжувати боговгодне служіння».

dem 1dem 4dem 6dem 5пресслужба архиєпархії