Субота, 02 березня 2024

Митрополит Василій відвідав парафію св. архистратига Михаїла у Тернополі

На свято Богоявління Господнього, 6 січня, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк УГКЦ здійснив пастирський візит на парафію святого Архистратига Михаїла міста Тернополя.

my 10Архиєрей очолив Божественну Літургію, на якій співслужили настоятель храму о. д-р Іван Січкарик та ректор Тернопільської духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого о. Іван Римар.

Також у часі Святої Літургії митрополит Василій уділив ієрейські свячення випускнику Тернопільської семінарії та Папського Латеранського університету диякону Михайлу Мидляку.

Настоятель храму о. д-р Іван Січкарик, сотрудники та вірні зустріли владику при вході до Божого храму. Марійська дружина привітала митрополита різдвяними колядками та віншуваннями, які, в цей драматичний час війни, були складені по-іншому та звучали із усильним закликом до новонародженого Ісуса про завершення війни та справедливий мир на нашій землі.

Митрополит Василій у своїй проповіді, окрім великого духовного значення події хрещення Ісуса в річці Йордан від Івана Хрестителя, також наголосив на важливості для усіх українців християн перебувати в духовній чистоті та постійній єдності із Богом через молитву та жертву. "Тільки в такий спосіб буде можливо з Божим благословенням, з духовним завзяттям мати силу до захисту Батьківщини", - наголосив єпископ.

По завершенні Архиєрейської Літургії митрополит разом з усіма священниками та вірними помолився за мир в Україні, а також привітав нововисвяченого ієрея Михайла Мидляка і побажав йому ревно служити в Христовому винограднику, ведучи народ Божий дорогою любові та святості. Опісля всі наблизилися до вертепу, що знаходиться в храмі, і семінаристи під музичний супровід співали колядки.

По завершенні коляди на парафіяльному подвір’ї відбувся Чин Великого Йорданського водосвяття. Кир Василій привітав вірних храму з святом Богоявління та окропив кожного освяченою водою. Після чого брати семінаристи показали всім присутнім театральне дійство «Маланка».

повідомив о. Іван Січкарик