Четвер, 18 липня 2024

Представники Тернопільсько-Зборівської архиєпархїі взяли участь у Всеукраїнському форумі соціального служіння

«Взаємодія заради стійкості», - тема Всеукраїнського Форуму соціального служіння, який відбувся у Львові. Загалом до Форуму долучились представники більш ніж 20 осередків Карітасу України та парафії з різних куточків України.

ctr 1Команда Карітасу Тернопіль, священники парафій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, парафіяльні волонтери взяли активну участь у Форумі.

Все розпочалося із Архиєрейської Божественної Літургії , яку очолив єпископ кир Василь Тучапець, екзарх Харківський. З вітальним словом до усіх присутніх звернулися: владика Василь Тучапець - голова відділу соціального служіння УГКЦ, Максим Козицький - голова Львівської обласної військової адміністрації, Тетяна Ставнича - президентка Caritas Ukraine, отець Андрій Нагірняк - заступник голови відділу соціального служіння УГКЦ.

Тетяна Ставнича у своїй промові наголосила: «Стійкість будується у дії, взаємодії, у тому як ми підтримуємо один одного».

Під час форуму відбулися дві панельні зустрічі на теми взаємодії та стійкості. А також усі учасники мали змогу побувати на 3 воркшопах: волонтерський менеджмент, залучення ресурсів у громади, соціальне підприємництво.

Директор Карітасу Тернопіль, отець Роман Загородний зазначив: «Дякую кожній із парафій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, які активно розвивають соціальне служіння. Дякую священникам та парафіяльним волонтерам, які взяли участь у Всеукраїнському Форумі соціального служіння у Львові. Зокрема, до форуму долучилися: парафія Різдва Пресвятої Богородиці у селі Великий Глибочок, парафія Святих апостолі Петра і Павла у селищі Дружба, парафія Святого Володимира Великого у Великій Березовиці, парафія Преподобної Параскеви Терновської у селі Байківці, Парафія Святого Василія Великого у Тернополі, Парафія Зіслання Святого Духа у Теребовлі, парафія Святого Івана Богослова у селі Плебанівка. Сьогодні ми мали нагоду отримати нові знання, побачити результати своєї роботи. Дякую Карітасу України за організацію Форуму».

Під час форуму відбувся ярмарок, де парафії, осередки Карітасів презентувати та продавати продукцію.

На завершення форуму Петро Дарморіз представив результати зовнішнього оцінювання проєкту:  "Розвиток соціального служіння для згуртування громад для підтримки ВПО та вразливих груп на парафіяльному рівні". Петро Дарморіз оцінив наскільки  діяльність принесла результат, наскільки відбулися зміни на рівні громад, на рівні єпархії, на рівні цілої церкви.

повідомляє пресслужба БФ "Карітас"