П'ятниця, 01 березня 2024

Владика Володимир візитував парафію Всіх святих українського народу у Теребовлі

14 січня єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Володимир Фірман здійснив пастирський візит у м. Теребовля на парафію Всіх святих українського народу. Архиєрей очолив Божественну Літургію у співслужінні з настоятелем храму ієреєм Святославом Гриником, а також деканом Теребовлянським протоієреєм Іваною Довгошиєю, протоієреєм Степаном Манориком, настоятелем храму Зіслання Святого Духа у мікрорайоні Сади, м. Теребовля, а також настоятелем храму святого отця нашого Миколая м. Теребовля протоієреєм Петром Пастухом і дияконом Максимом Кусіком.

photo 2024 01 14 13 27 48Пресвітери разом з парафіянами і запрошені гості зустріли владику на церковному подвір’ї. Вітали єпископа діти парафії, вручивши символічно коровай, квіти й привітали на княжій Теребовлянській землі. Вітали владику представники влади Теребовлянщини на чолі з мером Олегом Проданом.

Опісля розпочалася Божественна Літургія, на якій були піднесені благальні молитви за мир і спокій в Україні, за наших воїнів. У своїй проповіді владика Володимир, закликав взяти приклад зі сьогоднішнього Євангеліє про десять прокажених, вміти дякувати Богові і зростати у вірі, закріпивши слова «Встань, іди: віра твоя спасла тебе» (Лк.17, 19). Божественну Літургію своїм ангельським співом прикрашав квартер зі Зарваниці.

На завершення Архиєрейської Божественної Літургії, священики, вірні молилися «Боже Великий єдиний», опісля була зачитана грамота від архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка про право носити золотий хрест настоятелю храму Всіх святих українського народу протоієрею Святославу Гринику. До слова, символічно священичий хрест означає, що той, хто його носить, в усьому повинен наслідувати Ісуса Христа, Який постраждав за гріхи світу і є Його слугою. Боголюбимий єпископ Володимир Фірман прочитавши відповідну, літургійну молитву вручив золотий хрест настоятелю із наспівом «Аксіос».

По завершенні були подячні слова владики Володимира за підтримку місцевої влади в побудови церкви, а також настоятелю, і наголосив, щоби церква вірних ставала чим раз більше, «щоби мати не одну Службу Божу, а декілька, і ходімо до Божого храму не тільки в свята, а й в кожну неділю».

Отець Святослав Гриник в свою чергу звернувся подячними словами: «Дякую Господу і вам владико і митрополитові, і вам священики і всім, що тут зібралися, і обіцяю ревно служити у Винограднику Христовому». Декан подякував владиці за візит і вкінці заспівали єпископу многаліття.

повідомив Артур Бучинський