Неділя, 14 квітня 2024

Головою богословської комісії НТШ у Тернополі став о. Андрій Іван Говера

19 березня в приміщенні конференц-залу Тернопільсько-Зборівської архиєпархії відбулося засідання богословської комісії Наукового Товариства ім. Т. Г. Шевченка (НТШ). У першому засіданні взяли участь владика Теодор Мартинюк, єпископ–помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ, о. д-р Іван Говера, о. д-р Віталій Козак, о. д-р Михайло Пастух, о. д-р Іван Січкарик, о. д-р Євген Кобильник, о. д-р Ігор Драпак, о. ліц. Василь Макоїд та професор Михаїл Андрейчин, голова Тернопільського осередку НТШ.

09 58 38 330Засідання розпочалося молитвою, яку провів владика Теодор, після чого професор Михаїл Андрейчин представив присутнім історію заснування НТШ та розвиток впродовж 150 років його діяльності. Власне, було сказано, що на сьогоднішній день є понад 4500 членів товариства та близько 200 дійсних членів. В Україні після тоталітарного комуністичного режиму відновлено наукове товариство у 1989 році. Тричі комуністи ліквідовували товариство, адже НТШ стоїть на засадах та принципах незалежного державотворення, що аж ніяк не було сумісним з ідеологією совєцької влади. У Тернополі відновлено НТШ у 1997 році і першим головою товариства був п. Ігор Ґерета. Після його смерті очолив товариство науковець, професор Михайло Андрейчин і успішно провадить його до нинішнього дня. На сьогоднішній день на Тернопільщині є біля 500 членів, з них дійсних 12.

12 17 16 432

Після представлення діяльності НТШ було запропоновано обрати голову комісії та секретаря. Владика Теодор запропонував на голову о. Андрія Івана Говеру. Присутні одноголосно проголосували за його кандидатуру. Отець Іван подякував за довіру та просив про підтримку усіх членів у співдіяльності. Тоді о. Андрій Іван запропонував на секретаря – о. Ігора Драпака.

Пан Андрейчин привітав голову та секретаря і усіх членів комісії, наголошуючи на історичну важливість цього моменту. Адже це вперше і саме у Тернополі відбулося відкриття цієї комісії.

09 58 39 944повідомив о. Ігор Драпак