Владика розповів про особливості архиєпархії з точки зору релігійної, соціального і культурного розвитку за останні 5 років, вказав найбільш проблематичні питання та окреслить перспективи пастирської праці на майбутнє.
Митрополит відмітив, що Папа цікавився станом справ в Україні та запевнив про свою молитву за мир у нашій державі.
Відтак, 22 лютого кир Василій Семенюк відвідав українську школу «Золотоуст» в м. Казерта, яка працює при Українській персональній парафії Пресвятої Трійці.
Діти українських емігрантів, які не хочуть втрачати української освіти на чужині, з великою радістю чекали на архиєпископа з України. З короваєм, у вишиванках та у всіх національних традиціях школярі вітали митрополита, просили благословення, покрови Богородиці над ними і їхньою школою, яка їх згуртувала і провадить. Сцена актового залу була прикрашена спеціальними плакатами про «Переслідування та заборону УГКЦ в радянському режимі», які радо надала асоціація «Святої Софії» з Риму. По центрі височів великий Тризуб, який оточував довгий жовто-блакитний прапор.
{youtube}RIF3Ywd1KRw{/youtube}
Після привітання владики школярі, батьки, вчителі та парафіяни дивилися на нові таланти місцевої школи. Школярі підготували короткий концертний виступ про любов до України на честь митрополита.
Лунали пісні та вірші про теперішню війну, про Україну, про біль українського народу. На закінчення виступу брат семінарист Петро Маковецький виконав пісню О. Пономарьова «Заспіваймо пісню про Україну» і всі присутні взялися за руки і піднесли їх угору до Бога, благаючи за «її незалежність, за волю її», за тих, які боряться за нашу Україну.
Великою честю для всіх було слухати живе свідчення митрополита Василія про страшні переслідування УГКЦ за часів безбожницького тоталітарного режиму СРСР. Історичними прикладами про безстрашність та незламність священиків, митрополит запалював кожного бути гідними українцями, які ніколи не можуть відрекися від своєї віри та слави. Усім закарбувався геройський вчинок однієї пані-їмості, яка на вистріл «кагебістів» закрила собою свого чоловіка-священика. Сама померла від ворожої кулі і залишила 5 малих діточок.
Кожен присутній після таких свідчень, розказаних зі свого життя, прагнув доторкнутися до ісповідника віри наших часів – кир Василія і взяти благословення на своє власне життя.
Архиєпископ поблагословив директора школи Катерину Остапівну Саловську, замдиректора Інну Олегівну Галіч, всіх педагогів школи, дякуючи їм за неоціненний вклад, який вони роблять на чужині для українців. Школярі та батьки отримали пам’ятні образочки «Зарваницької Божої Матері».
Українська школа «Золотоуст» заснована під керівництвом о. Ігоря Данильчука 27 січня 2013. На даний момент тут навчаються 85 дітей, що вказує на її найбільшу кількість учнів з-поміж українських шкіл в Італії. Виклади проводяться кожної неділі сімнадцятьма педагогами в приміщенні італійської школи «Де Амічіс». Діти навчаються 6 днів в італійській школі і у неділю (суботу) ідуть до української школи. Двічі на рік приїжджає екзаменаційна комісія з Києва і видають документи державного зразка України. Таким чином, школа забезпечує право громадянинам України здобувати українську освіту і за її межами. В школі навчаються діти мішаних шлюбів, діти емігрантів, а також діти біженців з окупованих територій (Донецька, Луганська).
З нагоди другої річниці школи митрополит Василій Семенюк подарував Українському закордонному навчальному закладу «Золотоуст» пам’ятну книгу «Літургія підпільної церкви».
прес-служба архиєпархії
за матеріалами www.trinitaukraina.it
світлини Маряни Білецької