Ніколи не можна насаджувати правду силою та використовувати насилля для того, щоб оберігати християнську мораль. Це є абсолютно проти християнської моралі. Господь нікого не хоче змусити силою вірити в Нього або бути щасливим… Церква ніколи не хоче проти чогось діяти, бо Церква завжди за Когось. Передусім Церква хоче захистити гідність людини.
На цьому наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у суботу, 14 липня, під час зустрічі з молоддю у Зарваниці [повний фоторепортаж]. Окрім цього, молодь також мала нагоду зустрітися із кардиналом Ґвалтьєро Бассетті.
Загалом під час заходу ПредстоятельУГКЦ у своїй промові та відповідях на актуальні запитання акцентував увагу на важливості сімейних цінностей та на істинній любові у всій її повноті у сучасному житті християнина.
“Любити — означає бути здатним віддати своє життя за того, кого любиш. Та єдність, яка існує між Ісусом Христом і Церквою, може бути пізнаною і видимою у світі через чоловіка і жінки”, — промовив Глава УГКЦ.
За його словами, Всевишній заклав у кожному з нас певну таємницю, яку запрошує нас відкрити. І ця таємниця може бути пізнаною лише тоді, коли ми зламаємо свою самотність і вийдемо назустріч іншій людині.
На його думку, подружжя і богопосвячене життя — це є два способи як вмерти для себе та жити для іншого. Тож наше завдання — навчитися любити.
“Ми сьогодні живемо у світі, в якому уява (яку людина має сама про себе) може кардинально відрізнятися від плану, який Бог має про неї. Основний із ключових понять гендерної ідеології полягає в тому, що я сам себе творю, — зазначив Блаженніший Святослав і згодом додав: Ця ідеологія починає насаджувати певні уявні людські права, які є невидимі, які не мають нічого справжнього та нічого спільного з істинною свободою, правом, законом. Як проти цього діяти? Церква ніколи не хоче ніколи проти чогось діяти. Церква завжди за щось. Перш за все, Церква хоче захистити гідність людини, навіть тієї людини, яка є розгубленою, не знає ким вона є, чи була зранена тим чи іншим досвідом. Церква хоча відкрити велику таємницю про гідність кожної людини, і навіть, коли ми є найбільшими грішниками, ми все ж таки залишаємося гідними. Небесний Отець ніколи не перестане людини нас через наші гріхи. Ми самі себе перестаємо любити і самі себе нищимо своїми гріхами!” — зазначив Глава Церкви.
Він переконаний, що саме Божі заповіді є правильним дороговказом для нас. Тому не варто піддаватися на різні спокуси, а жити відповідно до Божих істин та виконувати Його закони.
“Ніколи не можна правду насаджувати силою. Ніколи не можна використовувати насилля для того, щоб оберігати християнську мораль. Це є абсолютно проти християнської моралі. Коли хтось уживає якусь силу з метою напасти на того, кого вважає грішником, то таку людину не можна вповні вважати християнином. Господь нікого не хоче змусити силою вірити в Нього або бути щасливим. Правда має силу, яку не треба захищати і насаджувати, правду треба свідчити своїм життям, правду треба проголошувати”, — наголосив Блаженніший Святослав.
Він також запевнив, що варто жити християнським життям, тоді наше свідоцтво буде настільки сильним, що переможе будь-які ідеології, тоталітарні режими чи закони.
{eventgallery event=’2018_07_14_zarv_zustr_molod’ attr=images mode=link max_images=6 thumb_width=210 offset=0 }
Глава й Отець УГКЦ Блаженніший Святослав під час зустрічі з молоддю в Зарваниці, відповів а запитання про перегляд кількості й часу тривання постів. “Не варто розуміти і сприймати піст суто через призму сумного періоду, оскільки піст – це ще одна можливість попрацювати над собою. Якщо правильно організувати християнське дозвілля та звернутися до духівника, то зможемо радісно його пережити… Хто сказав, що піст – це сумний час? Почитайте літургійні книги Великого посту й тоді побачити, як автори наголошують: “Нарешті прийшов цей благодатний час”. Святий Франциск Салезій казав: “Сумний святий – сумнівний святий”», – зазначив Предстоятель УГКЦ.
А тоді продовжив: «Ми думаємо, що час посту – це час смутку. Ми наче не вміємо постити, але навчімося це робити! Звісно, в період постів ми стараємося не влаштовувати гучних забав (наприклад, весіль), але це не означає, що ми не можемо по-християнськи організовувати своє дозвілля. Тобто питання полягає в тому “як”: як це правильно зробити і організувати? І тут Церква-мати готова вам допомогти, щоб радісно переживати всі пости… Якщо ми відмовляємося від гріха на період посту і за ним сумуємо, то які ми християни? А справжній піст насправді є моментом активної праці над собою».
За його словами, переглядати пости не будуть. Він також додав, що варто переживати піст як християни ХХІ століття – потрібно це робити разом.
«Тому перед тим, як почати піст, варто кожному з вас піти до свого духівника і розказати йому, як прагнете це зробити, – рекомендує Блаженніший Святослав. – Він допоможе укласти духовну програму (дорогу) посту, найбільш потрібну для вас, і тоді не будете сумувати. Після цього піст буде часом звільнення від якихось залежностей, від гріха тощо», – зазначив Глава Церкви.