Сотні молодих мешканців Тернопільщини, християнська молодь, спільноти УГКЦ Тернопільсько-Зборівсьокої архиєпархії, священики у колі своїх парафій розпочали усилену неперервну молитву у зв’язку з небезпекою поширення небезпечної коронавірусної інфекції COVID-19. Використовуючи соціальні мережі та сучасні засоби інтернет комунікації, молодь негайно відгукнулася на заклик архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка та цілодобово молиться за недужих, за працівників медичної сфери, за людей слабких і незахищених.
Станом на сьогодні стало відомо, що спільнота «Українська молодь – Христові» організувала цілодобовий та неперервний ланцюг “Ісусової молитви”, до якої залучено членів спільноти з різних осередків архиєпархії. «Молодь у Церкві жива, вона активна та свідома, – розповідає голова Тернопільського осередку УМХ парафії Покрови Пресвятої Богородиці Оля Плюсквік. – Кількість учасників молитовного марафону постійно зростає, що додає оптимізму. Ми усвідомлюємо всю небезпеку поширення вірусу, тому залишаємось вдома. Проте, ми не можемо сидіти, склавши руки, й лише спостерігати, а, об’єднавши наші зусилля, ми не покинемо цілодобовий молитовний марафон, поки епідемія не покине усіх нас».
Онлайн молитва на вервиці у мережі Instagram священика Архикатедри о. Романа Демуша (@romandemush) вже збирає понад 1000 молодих молільників кожного вечора о 21.00. «Ідея молитися вервицю в Instagram виникла спонтанно. Причиною молитви стало відчуття в якійсь мірі безпорадності, – зізнається священик. – У цій небезпечній, невідомій і крихкій ситуації, ми можемо хіба довіритись Богові”.
Отець каже, що “Instagram – це засіб комунікації між людьми, але в ці вечори я побачив, що він може допомогти комунікувати навіть з Богом, бо сам Христос каже: “Де двоє, або троє в моє Ім’я – там і Я серед них”, а тут нас вчорашнього вечора молилося 1251 особа. Для декого – це було нагодою вперше взяти до рук вервицю. Для декого – це нагода молитися зі своїми дітьми. Для інших – просто почати молитися… З відгуків моїх підписників бачу, що такий спосіб молитви допомагає будувати домашню церкву. І це щось справді особливе”.
Священики, у свою чергу, з різних храмів, духовних центрів проводять трансляції богослужінь та молитовних ініціатив, щоб підтримати вірних та спільно просити у Бога захисту від пошесті та здоров’я для всіх, хто його потребує.
До слова, у своєму зверненні митрополит Василій закликав «духовенство, чернецтво та вірних …продовжити практику молитви о 21.00 за Україну, за оздоровлення хворих та медичних працівників. Наші чернечі спільноти та спільноти вірних («Матерів в молитві», «Подружні зустрічі», «Лицарі Колумба», «Обнова», «УМХ» та ін.) просимо по можливості організовувати між собою цілодобові молитовні чування: молитву Псалтиря, Ісусову молитву, вервицю та ін. так, щоб кожен міг вдома взяти в них участь».
прес-служба архиєпархії