22 жовтня у Білокамінному залі Замкового палацу у Збаражі пройшов круглий стіл на тему «Берестейська унія: історія, наслідки, уроки». Захід проведено з нагоди 425-ої річниці укладення Берестейської унії спільно із науковими співробітниками Національного заповідника «Замки Тернопілля».
У ньому взяли участь духовенство, а зокрема о. Віталій Козак, доктор історії церкви, вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ з доповіддю «Проблеми вітчизняної та закордонної історіографії довкола теми Берестейської унії 1506 р.»; о. Олексій Боднарчук, магістр богослов’я, ліцензіат догматичного богослов’я, викладач ТВДС ім. Йосифа Сліпого, адміністратор парафії Христового Воскресіння м. Збаража з доповіддю «Храм Христового Воскресіння в місті Збаражі крізь призму століть»; о. Іван Лобур, ліцензіат Східних Церковних Наук з доповіддю «Персона Костянтина Острозького і Берестейська унія»; о. Євген Кобильник, доктор богослов’я, префект та викладач ТВДС ім. Йосифа Сліпого з доповіддю «Греко-католицьке парафіяльне духовенство Галичини у боротьбі за українську мову в кінці ХІХ ст.»; о. Юрій Ганущак, аспірант Інституту історії Церкви УКУ з доповіддю «УГКЦ у процесах утвердження демократії в Україні (1987-2014 рр.)»; а також священники УПЦ о. Роман Сливка, настоятель Успенської церкви м. Збаража і о. Михайло Найко, настоятель Преображенської церкви с. Залужжя.
Гостем круглого столу був Михайло Ратушний – політик і громадський діяч, уродженець с. Чернихівці. Він підсумував виступи усіх учасників, подякував за цікаві доповіді і дослідження значення Берестейської унії для нашої УГКЦ, наголосивши, що великі постаті нашої церкви допомогли зберегти ідентичність нації. За п’ять годин круглого столу доповідачі глибоко розкрили досліджувані теми і давали відповіді на зустрічні запитання, які виникали в ході обговорень. Отець УПЦ Роман Сливка наостанок сказав, що такі міжконфесійні зустрічі ведуть до майбутнього об’єднання церков, де «буде одне стадо і один Пастир».